Estetik Operasyon İle Göğüslerinizin Büyüklüğünü Sorun Olmaktan Çıkarabilirsiniz

Abone Ol  


Kadınların sık karşılaştığı sorunlardan olan büyük memeler için uygulanan meme küçültme operasyonu ile artık göğüslerin yarattığı rahatsızlıklardan küçük bir iz ile kurtulmak mümkün oluyor. Üstelik bu sayede kadınlar hem vücutları ile orantılı göğüslere sahip oluyor hem de meme kanseri risklerini azaltıyorlar. Meme küçültme İstanbul ve çevresinde başarıları ile ön plana çıkan Op.Dr.Evren İşçi Kliniği’nde görevli uzman ekip tarafından titizlikle gerçekleştirilen operasyonlar arasında yer alıyor. Dr.Evren İşçi Kliniği’nde her zaman için hastalar ile açık bir iletişim tarzı benimsenmekte olup hastaların detayları muayeneleri yapılıp beklentileri dinleniyor. Ve en önemlisi söz konusu operasyonlar ile ilgili gerçekçi olmayan beklentiler içerisine girmelerini engelleyecek netlikte bilgi paylaşımı yapılıyor.

Meme küçültme ameliyatı en basit tanımı ile memelerin hacminin azaltılır ideal formunun kazandırılması için yapılıyor. Ortalama 2-2,5 saat süren ameliyat genel anestezi altında uygulanıyor. Çoğunlukla meme başını yani areolayı daire şeklinde çevreleyip düz şekilde aşağıya doğru inen bazen de memenin büyüklüğüne bağlı olarak ters T şekline dönen kesi ile işlem yapılıyor ve izler zaman içerisinde belirsizleşmeye başlıyor. Ameliyattan sonra hissedilebilecek olan hafif ve orta şiddetli ağrılar doktorun reçete ettiği basit ağrı kesicilerin kullanımı ile giderilebiliyor. Ameliyattan sonra genellikle 2.ya da 3.günde bandajlar çıkarılıyor ve hasta normal hayatına dönmeye başlıyor. Operasyondan sonra yaklaşık 3 hafta kadar sporcu sütyeninin kullanılması gerekebiliyor.

Meme küçültme operasyonları bazen yapısal nedenlerden bazen de hamilelik sonrasında ya da kilo alıp vermeden dolayı memelerinin büyüklüğünden ve/veya sarkıklığından memnun olmayan kişilere uygulanabiliyor. Meme küçültme ameliyatı estetik nedenlerle kişide öz güven artışına neden olduğu gibi sağlık ve yaşam kalitesi açısından da kişinin hayatını kolaylaştıran operasyonlar arasında bulunuyor. Meme küçültme operasyonlarında öncelikle memenin istenilen boyuta getirilebilmesi için memedeki fazla doku ve deri çıkartılıyor. Ardından meme başı, memeden ayırılmadan olması gereken konuma getiriliyor. Böylece memenin hem küçültülmesi hem de kaldırılması sağlanmış oluyor. Meme küçültme ameliyatlarında temel olarak memeye vücut ile orantılı ve tamamen simetrik bir form kazandırılması amaçlanıyor. Operasyon sırasında uygulanacak olan yöntem hasta özelinde belirleniyor. Bu aşamada hastanın memesinin durumu ve çıkarılacak olan doku miktarı dikkate alınıyor. Meme küçültme ameliyatı esnasında; deri açılıp meme ucu arkadan ayrılmadan olduğu gibi yukarı doğru kaldırılıp memede bulunan doku ve deri fazlası çıkarılıyor. Bu teknik sayesinde süt kanalları zarar görmediğinden emzirmeye engel bir durum oluşmuyor ve hasta herhangi bir his kaybı da yaşamıyor.

Meme küçültme ameliyatları sayesinde kadınlarda büyük memelerin yol açtığı  sırt ağrıları, sütyenin neden olduğu doku eziklikleri ve deri iritasyonları gibi rahatsızlıklar ile postür bozuklukları giderilmiş oluyor. Aynı zamanda hasta ameliyattan  sonra vücudu ile ideal orantıya sahip, dik, simetrik ve istediği formda memelere sahip olmanın avantajından da yararlanabiliyor. Meme büyüklüğü nedeni ile istenilen kıyafetlerin giyilememesi ve kimi fiziksel aktiviteler konusunda kısıtlama yaşanması gibi sorunlar da meme küçültme estetiği operasyonları ile birlikte ortadan kaldırılmış oluyor.

Meme küçültme ameliyatlarında da pek çok estetik operasyonda olduğu gibi minimal ölçüde iz kalıyor. Kalan izler zaman içerisinde çok ince ve pek belirgin olmayan beyaz çizgilere dönüşüyor.

Göz Alıcı Göğüslere Siz De Kavuşabilirsiniz

Meme büyütme İstanbul gibi pek çok metropolde kadınların en sık tercih ettiği estetik operasyonlar arasında yer alıyor. Meme büyütme ameliyatlarında meme dokusuna protezler yerleştirilerek meme hacminin artırılması hedefleniyor. Yapısal olarak küçük olan memelere ya da doğumdan sonra küçülen ya da sönen memelere sıklıkla uygulanan meme büyütme estetiğinin, göğüslerde sönme ve sarkma olduğu durumlarda meme dikleştirme ile birlikte uygulanması öneriliyor.

Meme büyütme operasyonlarında kullanılmakta olan protezler silikon yapıda olup dış yüzeylerine göre düz ya da pürtüklü, şekillerine göre ise yuvarlak ve damla şeklinde sınıflandırılabiliyor. Meme büyütme operasyonlarında kullanılacak olan protezin tipi ve boyutu hastaya yapılan muayene sonrasında göğsün şekline ve ölçümüne göre belirleniyor.

Meme büyütme ameliyatlarında meme protezleri memeye farklı giriş yerleri kullanılarak yerleştirilebiliyor. Genellikle memenin alt kıvrımı, meme ucu ve koltuk altı kullanılsa da yapılacak kesinin yerinin belirlenmesinde cerrahın tercihi kadar hastanın istekleri ve kullanılacak olan protezin tipi de etkili oluyor. Silikon protezler meme büyütme operasyonu ile meme dokusunun altına, memenin altındaki göğüs duvarı kasının altına ya da dual plan adıyla yukarıda pektoral kasın altına aşağıda da meme dokusunun altına yerleştirilebiliyor. Silikon protezin kas altına yerleştirilmesi ameliyat sonrası dönemde bir miktar ağrıya neden olmakla birlikte ameliyat sonrasında oluşacak problemlerin daha az olduğu biliniyor. Meme protezinin boyutları belirlenirken hastanın isteklerinin yanı sıra göğüs duvarının yapısı ve genişliği de göz önüne alınıyor. Yapılan ölçümlere göre belirlenenden daha büyük çaplara sahip protezlerin kullanılması durumunda üstte ve yanlarda taşmalar buna bağlı olarak da doğal olmayan sonuçlar meydana gelebiliyor.

Detaylı Bilgi Almak İçin: https://drevrenisci.com/

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz