Hangi Durumda Tüp Bebeğe Başvurulur?

Abone Ol  


Çocuk sahibi olmak isteyen anne ve baba adaylar, doğurganlık ile alakalı yaşayacağınız çeşitli problemlerin neredeyse tamamına birçok çözümler bulunmaktadır. Günümüzde tüp bebek tedavisi adı altında, tıp alanının sunduğu imkanlar sayesinde çocuk sahibi olabilir ve günümüz şartlarında en çok tercih edilen bu yöntemle beraber üreme tekniklerinde de doğru bir adım atabilirsiniz. En çok kadınların tercih ettiğini gördüğümüz bu yöntemde yumurta nakli yapılabilmekte ve kadınların rahim bölgesine yerleştirilen bu nakil sayesinde de tüp bebek süreci başlatılabilmektedir.

Tüp bebek yöntemlerinde birbirinden farklı yöntemler bulunur. Klasik tüp bebek yöntemi olarak yumurtalıkların döllenmesi yöntemi mevcuttur. Ayrıca IVF yöntemi olarak kısaltılmışı olan yöntem ise, sperm sayısı veya kalitesine göre sorun olduğu anlarda terci edilen sperm döllemeyi kendi gerçekleştiren bir yöntem olmaktadır. Bu yöntem dışında ise ICIS adındaki bir başka tüp bebek yöntemi mevcuttur. Bunda ise yumurta enjeksiyona hazır haliyle spermler, tek yumurtaya enjekte edilerek uygulama yapılmaktadır.

Tüp Bebek Tedavi Merkezi Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Bildiğiniz ve alanında uzman olan doktorların bulunduğu klinikleri tercih edebilirsiniz. Son yıllarda Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi için birçok uzman doktorun bulunduğu tüp bebek merkezleri bulunmaktadır. Bunlardan biri olan Doğuş tüp bebek merkezi de, anne ve baba olmak isteyen adayların çocuk sahibi olması için bu alanda uzman şekilde destek sağlayan merkez olarak bilinir.

1 yıl boyunca cinsel ilişkiye girdiği halde bu süreç boyunca gebelik görülmeyen kişilerin tüp bebek başvurusu yapması mümkündür. Kısırlık olarak da adlandırılan bu zamanlarıyla ilgili olarak gebelik sorununa karşı tüp bebek tedavisi uygulaması bulunur ve en iyi şekilde uygulama aşamalarında doktor ile yönlendirici bilgiler sayesinde destek alınabilir.

Tüp Bebekte Yaş Sınırı Var mı?

Erkeklerde tüp bebek tedavisi için bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Fakat erkekte yaş ilerledikçe sperm kalitesi düşmektedir. Bu nedenle sperm DNS’sında oluşan değişimler, beraberinde sperm kalitesinin de düştüğünü gösterir. Kadınlarda ise yaş aralığı değişkendir. Yumurtalık fonksiyonları uygun bulunan kadınların en fazla 45 yaşa kadar tüp bebek tedavisi uygulamasına geçmeleri gerekmektedir. Genel olarak tedavi için uygun zaman ise 40 yaş altıdır. 40 yaş üstü durumlarda çok daha başarı oranı düşüktür.

Kıbrıs’a gelerek burada alacağınız tedavilerle birlikte tüp bebek aşamalarında çok iyi bir şekilde faydalanabilirsiniz. Tüp bebek Kıbrıs ve merkezi adreslerde alacağınız tüp bebek tedavi süreci boyunca genel sağlık durumu ve gebe olamama sonuçları değerlendirilir. Bu aşamalardan sonra uzman doktorlar tarafından çiftlere bilgi ve tedavi süreci başlaması için detaylı destek sağlanır.

Böylelikle bağlayan tedavi ile birlikte tüp bebek sayesinde sorunun tespiti, tedavi başlaması ve gebe kalma aşamaları tamamlanır. Bu anlamda alacağınız hizmetlerle ilgili öncesindeki tüm sorularınız için doğrudan Doğuş tüp bebek merkezine ulaşabilir, soru ve merak ettiklerinizi sorarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz