Fraksiyonel Lazer Nedir? Fraksiyonel Lazer Ne İşe Yarar?

Abone Ol  


Fraksiyonel lazer nedir? nasıl uygulanır? Bursa kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Op. Dr. Barış Korkmaz konu hakkında detaylı bilgi verdi. Son yıllarda çeşitli cilt problemlerinin ortadan kaldırılması için uygulanan yöntemlerden biri de fraksiyonel lazer işlemidir. Kısa ve konforlu bir süreç eşliğinde tamamlanan bu işlem çok sayıda farklı cilt sorunundan kurtulmayı sağlayabiliyor.

Fraksiyonel Lazer Ne İşe Yarar?

Fraksiyonel lazer cilt sorunlarına hem kısa sürede çözüm bulmak hem de kalıcı bir etki elde etmek istendiğinde devreye giriyor. Son derece yaygın bir şekilde görülen sivilce izlerini giderme ya da ince kırışıkları yok etme gibi amaçlarla da bu işlem uygulanabiliyor.

Fraksiyonel Lazer Nasıl Etkili Olur?

Bu yöntemde cildin alt ve üst katmanlarına ulaşan lazer ışınları cildin kollajen üretimini tetikliyor. Lazer ışınlarının ciltte gözle görünmeyecek kadar küçük tüneller açması cildin uyarılmasını da sağlıyor. Bu sayede kollajen üretimi tetiklendiğinden ciltteki küçük hasarların onarımıyla birlikte bir yenilenme süreci de başlıyor. Bir anlamda ciltte yaratılan minimal düzeydeki hasarın onarılması ile beraber çeşitli cilt sorunlarının ortadan kaldırılması da mümkün hale geliyor denebilir.

Fraksiyonel Lazer Hangi Amaçla Kullanılır?

Günümüzde fraksiyonel lazer işleminin pek çok farklı amaçla kullanıldığını söyleyebiliriz. Bunlar arasında en yaygın olanlar şöyledir:

  • Cilt sarkması
  • Kırışıklıklar
  • Sivilce izi
  • Yara izi
  • Akne izi
  • Cilt gençleştirme
  • Cilt beyazlatma
  • Cilt çatlakları

Fraksiyonel Lazerler Ne Kadar Etkilidir?

Frakiyonel lazer son derece etkili bir yöntemdir. Ancak her bir cilt sorununun % 100 ortadan kalkacağı söylenemez. İşlem öncesinde yapılacak muayene ile sorunun ne oranda ortadan kalkacağına dair tahmini bir bilgi iletilebilir.

Fraksiyonel Co2 Lazer Nasıl Etki Eder?

Lazer ışınları 10650 nm dalga boyu ile cildin derin katmanlarına ulaşabiliyor. Lazer ışınları ile cildin uyarılması, fraksiyonel lazer yönteminin temel etki prensibidir.

Genital estetik hakkında daha fazla bilgi için:
https://bursakadinhastaliklari.com/genital-estetik/

Bursa Fraksiyonel Lazer Uygulayan Doktorlar

Bu işlem ülkemizde gayet başarılı bir şekilde uygulanabiliyor. Bursa Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Barış Korkmaz gibi bu alanda deneyimli hekimlerin tercih edilmesi durumunda yüz güldüren sonuçlar elde edilmesi de mümkün hale geliyor.

Dolayısıyla Bursa kadın hastalıkları doktorları konusunda bir araştırma yapanlar fraksiyonel lazer konusunda çoğunlukla Op. Dr. Barış Korkmaz ismine ulaşıyor. Kolaylıkla randevu alınabiliyor ve cilt sorunlarından kurtulmak isteyenler Bursa’dan ayrılmadan bu işlemden faydalanabiliyor.

Detaylı bilgi için:
https://bursakadinhastaliklari.com/

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz