Op. Dr. Ekrem Keskin – Meme Büyütme Estetiği

Abone Ol  


Meme estetiği konusunda en çok talep edilen cerrahi işlemlerden biri de meme büyütme ameliyatıdır. Kadın fiziği için önemli bir detay olan göğüsler doğuştan şekilsel bozukluğa sahip olabileceği gibi yaşın ilerlemesi ve yapılan doğum sayısı sonrasında da şekilsel kayba uğrayabilir. Bu sebeple meme estetiği sonrasında görülen başarı oranları insanların bu tür işlemlere yönelmesini sağlamıştır. Kişiyi memnun edici sonuca ulaştıran meme büyütme ameliyatlarında farklı yöntem ve teknikler kullanılır. Bu seçimler doktor ve hastanın ortaklaşa fikri doğrultusunda belirlenir.

Dr. Ekrem Keskin Kimdir?

Op. Dr. Ekrem Keskin 1986 yılında İstanbul’da doğdu. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde eğitimini tamamlayarak Tıp Doktoru ünvanını aldı.

Aynı tarihte Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) tercihini plastik cerrahi bölümünden yana yaptı. Sınavda dereceye girip, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü kazandı.

Uzmanlık eğitimi döneminde eğitim sürecinin bir bölümünde 2016 yılında Cleveland Clinic Plastik ve Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Cleveland,OHIO-ABD’de James Zins, MD ve Raffi Gurunluoglu, MD denetimi altında burun,yüz estetiği ve meme estetiği üzerine eğitim aldı.

5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu.

Op. Dr. Ekrem Keskin, halen Haydarpaşa Sultan Abdülhamit Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Uzman doktorluk görevinin ardından Kadıköy’deki özel muayenesinde muayane yapmakta ve ameliyatını Medicana Hastanesi ve Acıbadem Hastanelerinde yapmaya devam etmektedir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme ameliyatları daha çok meme hacminden ve ebatlarından rahatsızlık duyan bayanlar tarafından tercih edilir. Bunun dışında göğüs duvarı yapısında şekilsel bozukluğu bulunan kişilere, cinsiyet değiştirmek isteyen kişilere, kilo kaybı ya da emzirme sonrası hacim kaybına uğrayan göğüslere meme büyütme ameliyatı gerçekleştirilebilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Meme büyütme ameliyatı memenin yapısını olduğu halden daha hoş ve estetik bir yapıya taşıma işlemidir. Keskin vücut hatlarına ve fiziğine önem veren bayanlar tarafından tercih edilen meme büyütme ameliyatı plastik cerrahlar tarafından yapılır. Ameliyat için tansiyon ve diyabet gibi rahatsızlığı bulunmayan bayanlar uygundur. Bu nedenle meme büyütme ameliyatı öncesinde kesinlikle hastanın ön muayenesi yapılmalı ve kan tetkikleri istenilmelidir. Meme büyütme ameliyatı sırasında meme yapısını desteklemek amacıyla göğüste var olan sarkıklık ve gevşekliklerde toparlanır.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Estetik kaygı ile yapılan meme büyütme ameliyatlarında daha çok silikon ve implant maddeler kullanılır. Çünkü yenilikçi düşüncelerle tasarlanan bu maddeler hem vücuda uyumlu bir şekilde üretilir hem de görsel olarak hoş bir görüntü kazandırır. Ayrıca hastalar istediği boyutta silikon tercih edebilir. Meme büyütme ameliyatı sırasında kullanılan diğer dolgu malzemesi ise kişinin kendi vücudundan alınan yağ enjeksiyonu ve kök hücrelerdir. Bu yöntemde kullanılan kök hücreler yardımıyla yağ enjeksiyonu dolgu malzemesi olarak vücuda uyum gösterir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Ciddi şikayetlere neden olan büyük göğüsler meme küçültme ameliyatı ile istenilen boyuta getirilir. Dolayısıyla alanında deneyimli ve uzman bir plastik cerrahtan yardım almak daha sağlıklı olacaktır. Meme küçültme ameliyatı öncesinde hastanın sağlık şartlarının ameliyatı uygun olup olmadığını anlamak amacıyla birtakım tahlil ve tetkikler yapılır. Ardından memenin ultrason görüntülerine bakılır ve bu doğrultuda ameliyat için planlama yapılır. Ameliyat öncesi hastanın uyuması gereken birtakım öneriler bulunur. Ameliyattan 1 hafta öncesinden başlamak üzere kan sulandırıcı ilaçlardan ve alkol sigara gibi ürünlerden kaçınmak gerekir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme ameliyatı sonrasında hasta bir gece hastanede bekletilir ve ertesi gün taburcu edilir. Evde kaliteli bir dinlenme zamanı geçiren hasta kısa sürede toparlanır. Bu süreçte sporcu sütyeni kullanan hasta göğüs kaslarını zedelememek için ağır egzersiz ve işlerden kaçınır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Kadınların korkulu rüyası olan sarkık ve gevşemiş göğüsler meme dikleştirme ameliyatı ile daha estetik bir görüntüye kavuşur. Cerrahi bir operasyon olan meme dikleştirme ameliyatı sırasında hastanın göğüs yapısı incelenir ve bu doğrultuda fazla olan deri vücuttan atılır. Böylece meme ucu yapılan işlemlerle daha dik bir forma kavuşur.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Dış görünümüne ve belirgin vücut hatlarının yapısına önem veren bayanlar tarafından meme dikleştirme ameliyatı tercih edilir. Bu ameliyat estetik ve güzel görünmek isteyen bayanların en çok tercih ettiği operasyonlardan biridir. Meme dikleştirme ameliyatı kilo alıp verme ve emzirme sonrası meme hacmini kaybeden bayanların talep ettiği bir işlemdir.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz