Hedef Pazar Odaklı E-İhracat Stratejisi Danışmanlığı

Hedef Pazar Odakli E Ihracat Stratejisi Danismanligi
Hedef Pazar Odakli E Ihracat Stratejisi Danismanligi

İTKİB, “Çorap İhracatçıları Tanıtım ve Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında katılımcı firmaların Hedef Pazar Odaklı E-İhracat Stratejisi Danışmanlığı almasına ön ayak oldu. Katılımcı firmaların global pazarlarda rekabet avantajı sağlaması ve sürdürülebilir bir ihracat potansiyeli yakalayabilmeleri için E-İhracat Danışmanlığı hizmeti veren Magna Dijital Pazarlama Ajansı, her bir firmaya 2 danışman tahsis ederek firmalarla birçok workshop icra etti.

Dijital Pazarlama konusunda oldukça tecrübeli bir dijital pazarlama ajansı olarak Magna, sürece detaylı bir eğitim ile başladı. Tüm katılımcılara dijital dinamikler hakkında kapsamlı bir eğitim veren ajans, eğitim boyunca pazara özel detaylı analizler, hedef kitlenin davranış alışkanlıkları, rakip firmaların global pazarlardaki etkinlikleri gibi ayrıntılı analizler ve gerçek örneklere yer verdi.

Ardından tüm katılımcı firmalar, mevcut dijital varlıklarının değerlendirilmesinden, pazar bazlı genel görünürlük analizlerine, SWOT analizinden hedef pazarlardaki olası fırsatların tespitine, hedef kitle analizlerinden rakip analizlerine kadar detaylı bir kapsamda oldukça doyurucu bir rapor aldı. Katılımcılar, danışmanlık faaliyetinin 1. fazı kapsamında kendilerine sunulan aksiyon planlarının ardından 2. faz için hazırlıklarını yapmaya başladı.

Bilindiği üzere Türkiye’de 24 ayrı sektörde faaliyet gösteren 61 ihracatçı birliği 13 genel sekreterlik halinde örgütlenmiş durumda. Bu genel sekreterliklerden biri olan İTKİB ihracatın artırılması, desteklenmesi ve koordinasyonunu sağlayarak Türkiye ekonomisine çok ciddi bir katkı sağlıyor.

“Çorap İhracatçıları Tanıtım ve Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında görev alan Magna Dijital Pazarlama ise 2014 yılından beri yerli ve yabancı birçok kuruma web tasarımı, seo, içerik yönetimi, internet reklamcılığı, sosyal medya yönetimi konularında hizmet vermektedir.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz