DS Automobiles’den Revelations Bienali Çıkarması

DS Automobilesden Revelations Bienali Cikarmasi
DS Automobiles’den Revelations Bienali Çıkarması

2013 yılında başlayan ve her iki yılda bir gerçekleştirilen Révélations bienali, Paris, Champs’de Mars’da yer alan Grand Palaris Éphémère’de gerçekleştirildi. Révélations bienali, 281 Fransız sanatçıyı temsil eden ticaret birliği Ateliers d’Art de France tarafından tasarlanan ve kurulan, sektörün ana ticari etkinlikleri arasında yer alıyor. Canlı açık oturumların yapıldığı bir etkinlik olan Révélations, yaratıcılık pazarının profesyonellerini daha önce hiç sergilenmeyen eserler ve olağanüstü deneyim ile dolu bir ortamda amatör sanat ve zanaat severlerle bir araya getiriyor. Révélations bienali, mükemmel, avangart ve çok yönlü olmak gibi değerleri destekleyerek göz alıcı Grand Palais Éphémère’de benzersiz organizasyonlarla geleceğin trendlerini ortaya çıkarttı.

DS Automobiles, etkinlikte 2019 yılından bu yana ilk kez yer alan bir otomotiv markası olarak DS AERO SPORT LOUNGE konseptindeki otomobilini sergiledi. Festival Automobile International tarafından en güzel konsept otomobil ödülüne layık görülen DS AERO SPORT LOUNGE, Fransız deneyimiyle otomobile yeni bir yaklaşım getiriyor. Bu konsept, avangart ve cazibeli olmanın bir yolu olarak aerodinamik etkinlik değerini artırmak için tasarlanan yeni bir gövde formu ortaya koyuyor. Büyük tekerler ve oymalı silüet ile yansıttığı görkemli duruşun yanında DS AERO SPORT LOUNGE, hem kaliteli hem de uzun ömürlü saten pamuk, kakma hasır ve ipek gibi sürdürülebilir malzemelerden üretilen son moda bir iç mekân sunuyor. Ekranların gösterge panelinden kaldırılmasıyla bilgilerin yansıtılması için son derece geniş bir yüzey elde edilmiş. Sürücü arayüzü, el/kol/baş hareketlerinin ultrasonik sensörlerle görüntüleme yoluyla algılanması ilekontrol ediyor. Formula E şampiyonasının kazananı olan bu elektrik teknolojisi, 650 kilometrelik yüksek menzilde 500 kW (680 beygir gücü) güç sağlıyor. DS Automobiles tarafından tasarlanan her konseptte olduğu gibi yolda kullanılabilen DS AERO SPORT LOUNGE, gerçek yol testlerine başladı.

DS Automobiles, DS x METIERS D’ART yarışmasının adaylarına ait eserleri de sergiledi. Geçtiğimiz yıl başlayan bu projede, onlarda profesyonel sanatçı benzersiz bir DS 9 için yeni materyaller, yeni çözümler ve DS Automobiles genelinde yaratıcılığı güçlendirmeye çalışıyorlar. Fransız lüks uzmanlığının vücut bulmuş hâli olma hedefiyle kuruluşundan bu yana en iyi Fransız sanatçıları ve zanaatkârları ile kendi tasarımları arasında köprü kurmaya devam eden DS Automobiles; deri ile çalışmanın ve moda tasarımından ilham almasının yanı sıra, ve tüy veya kakma hasır gibi beklenmedik malzemeleri kullanarak seri üretim modelleri ve konsept otomobillerine benzersiz deneyim katıyor.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz