İtalya’nın İlk Hidrojen Otobüsü ‘Hydron’, Rampini SpA Tarafından Üretildi

Rampini SpA Italyanin Ilk Hidrojen Otobusunu Uretti
İtalya'nın İlk Hidrojen Otobüsü 'Hydron', Rampini SpA Tarafından Üretildi

Tamamen İtalya’da yapılan ilk hidrojen otobüsü Umbria’da inşa edildi ve tasarlandı. İtalyan mükemmelliğinin bir örneğini ve KOBİ’lerin sürdürülebilir hareketliliğe odaklanarak nasıl “yeşil” bir devrim yapabileceğinin somut kanıtını temsil eden, Perugia eyaletinde seksen yıldır yerleşik yenilikçi bir girişimci gerçeklik olan Rampini SpA tarafından üretilmiştir. Hidrojen yakıt hücresi ile çalışan, şaşırtıcı olmayan bir şekilde “Hydron” olarak adlandırılan yeni aracın yetkililere ve basına tanıtımı bugün Passignano sul Trasimeno’daki (PG) üretim merkezinde gerçekleştirildi. Hydron, sekiz metre uzunluğunda bir hidrojen otobüsü, Rampini ekibinin 10 yıllık çalışma ve tasarım çalışmasının sonucu olan İtalya’da türünün ilk örneği Hydron yenilikçi bir araç olup, Avrupa’da sadece 8 metrede 48 kişiye kadar taşıma kapasitesine sahip tek araç. Menzili 450 kilometre.

” Birkaç yıl önce kesin ve o dönem için kültürlere karşıt bir seçim yaptık: artık dizel otobüs üretmemek. Şüpheli olmayan ve sektörde epeyce şüphe uyandıran bir zamanda yapılan bir seçim. Bugün sunduğumuz ürün yelpazesi, araştırma ve inovasyona yapılan yatırımların sonucu ve İtalyan endüstrisinin canlı ve mükemmelliği ifade etme yeteneğine sahip olduğunun kanıtı olan gururumuzdur.Sürdürülebilir olmak aslında sadece bir rekabet faktörü değil, aynı zamanda Avrupa çapında takdir edilmesine katkıda bulunduğumuz bir endüstriyel üretimin geleceğine güvenle bakabilmenin ve pazarda var olabilmenin bir yolu .” dedi Rampini SpA genel müdürü Fabio Magnoni .

Aynı vesileyle şirket, iki yeni sıfır emisyonlu otobüs modelini de tanıttı: İtalya’nın zengin olduğu küçük tarihi merkezlerdeki ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış altı metrelik bir elektrikli otobüs olan Sixtron ve E80 modelinin evrimi olan Eltron, Rampini tarafından yapılan ilk elektrikli otobüs.

Sixtron, düşük platformlu ve engelliler için koltuklu 6 metrelik bir şehir içi otobüstür. Şehir tipi kullanımda tüm gün kesintisiz çalışacak şekilde tasarlanmış, mükemmel manevra kabiliyeti ve yaklaşık 250 km’lik mükemmel bir menzile sahip 31 yolcuya kadar taşıyabilir. Sixtron’un ilk örneği, bu yılki Avrupa Kültür Başkenti olan Procida adasında halihazırda dolaşımda.

Eltron, yıllar süren testlerden sonra, 2010 yılından bu yana İtalya’da ve çeşitli Avrupa ülkelerinde satılmakta ve kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli olarak güncellenmektedir. Eltron, dar genişlik, üç kapı ve 300 kilometreden fazla menzil gibi kendine özgü teknik özelliklere sahiptir – bu boyuttaki araçlar için olağanüstü bir başarı.

Rampini ekibi tarafından aylarca süren tasarım ve ince ayar gerektiren ve şirket için araştırma ve geliştirmeye yüzde 10’luk bir yatırım anlamına gelen üç sıfır etkili otobüs modeli. Rampini, küçük, sıfır emisyonlu otobüslerde tartışmasız liderdir. Şirket ayrıca, Rampini otobüslerinin yüksek teknik içeriği ve benzersiz güvenilirliği ile öne çıktığı ve bölge, ülke ve insanlar için değer yaratmaya katkıda bulunduğu İspanya, Fransa, Almanya, Avusturya ve Yunanistan’da da takdir edilmektedir. Yeni hidrojen otobüsünün ve elektrikli otobüs serisinin halka sunumu, Fiera Milano tarafından Fiera Milano Rho’nun mekanlarında düzenlenen halka açık hareketlilik fuarı Next Mobility Exhibition (12-14 Ekim 2022) kapsamında planlanıyor.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*