Chery’nin 2022 Satışları 1 Milyonu Aştı

Cherynin Satislari Milyonu Asti
Chery’nin 2022 Satışları 1 Milyonu Aştı

Chery Group, önceki yıla göre küresel satışlarını yüzde 38,8 artırarak, Ocak-Ekim 2022 döneminde 1 milyon 26 bin 758 adetlik satışa ulaşarak 25 yıllık marka tarihinde ilk defa aynı yıl içinde 1 milyon adet barajını aştı.

Chery’nin Türkiye pazarında da satışa sunmaya hazırlandığı Tiggo7 ve Tiggo 8 SUV modellerinin Ocak-Ekim 2022 arasındaki toplam küresel satışları yaklaşık 300 bin adet olarak kaydedildi.

25 yıllık üretim hayatında yeni bir dönüm noktasına ulaşan Çinli otomotiv devi Chery, Ekim 2022’de 1 milyonuncu Arrizo 8 modelini üretim hatlarından indirirken, Chery Group ise tek bir yıl içinde tüm modellerinin üretiminde 1 milyon adetlik satış barajını geride bırakarak yeni rekora imza attı.

Chery Group, Ocak-Ekim 2022 döneminde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 38,8 artışla toplam 1 milyon 26 bin 758 adet araç sattı. Böylece yıl içinde satışlar ilk kez 1 milyonu aştı. Tiggo SUV serisinin iki büyük yıldız Tiggo 8 ve Tiggo 7, Ocak-Ekim döneminde 159 bin 500 adet ve 134 bin 900 adetlik satış rakamlarıyla markanın küresel büyümesine katkı sağladı.

Chery, ödüllerine yenilerini ekliyor

Chery küresel pazarda hızla bilinirlik kazanırken Tiggo serisi, markanın globalleşme sürecine önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. Tiggo serisi farklı ülkelerde birçok ödül aldı. Tiggo 7 PRO, Katar’da “Yılın En Çok Satan SUV’si” seçildi ve iki yıl üst üste Tunus’ta “En Güzel Model Ödülü”nü aldı.

Tiggo 8 PRO ve Tiggo 8 PRO PHEV ise Filipinler’deki “En İyi Model Ödülü’ne layık görüldü. Tiggo 8 PRO MAX ise Katar medyası tarafından “En Akıllı SUV’nin Öncüsü” seçildi. J.D. Power tarafından yayınlanan “2022 Çekici Yeni Otomobil Endeksi Raporu”nda, Tiggo 8 PRO MAX orta boy SUV segmentinde ikinci sırada yer aldı.

Tiggo 8 PRO’nun tasarımı, sadece üst düzey lüks araç kullanıcılarının gereksinimlerini karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda lüks sınıf 5+2 araç kullanıcılarının tüm aile gereksinimlerini de yerine getiriyor.

Söz konusu model, kablosuz akıllı telefon şarjı, akıllı sıkışma önleyicili hafızalı elektrikli bagaj kapağı, otomatik katlanan, ısıtmalı ve buğu önleyicili elektrikli yan aynalar dahil, teknolojik donanımıyla yollara çıkıyor. 360 derece kuş bakışı panoramik görünüm aracın çevresini net bir şekilde göstererek dar alanlardaki park ve manevralarda kullanıcının hayatını kolaylaştırıyor. Tiggo 8 PRO ayrıca on adetten fazla işlevi bünyesinde barındıran ADAS sayesinde L2.5 akıllı destekli sürüş seviyesine sahip.

Tiggo 7 PRO, şehirli üst sınıfta yer alıyor. Hem teknolojik donanımı hem de görünümü ile şehir içi kullanımına yönelik lüks bir SUV. Tiggo 7 PRO, modaya uygun ve kitlelerin estetik anlayışına hitap ediyor. Elmas tipi ön ızgara, kafes matrisli LED farlar ve üç adet bütünleşik dokunmatik ekranlı kokpitiyle Tiggo 7 PRO, güncel trendlere teknolojik açıdan da en iyi şekilde cevap veriyor. Tiggo 7 PRO ve Tiggo 8 PRO, Chery’nin Türkiye pazarında satışına başlanacak iki yeni model olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*