Kripto paraları doğrudan nakit olarak bozdurmak mümkün müdür?

Kripto paralari dogrudan nakit olarak bozdurmak mumkun mudur

Kripto piyasası, ilk çıktığı günden bugüne ekonomi dünyasında adından her zaman söz ettirmeyi bir şekilde başardı. Kripto piyasasının en önemli özelliklerinden biri bu piyasada yapılan işlemlerde en çok bilinen yöntemin kripto para borsalarını kullanarak yatırımların yapılıp yine yatırımın satılması gerektiğinde de kripto para borsalarını kullanarak bu satış işlemlerinin gerçekleştirilmesidir.

Hal böyle olunca kripto para borsaları dışında bir kripto alım satım alternatif yönteminin olup olmadığı merak konusu olmaktadır. Pek çok kripto yatırımcısının bu konuda sorduğu soru kripto paraların nakit olarak bozdurulmasının mümkün olup olmadığına dair sorudur.

Aslına bakılırsa bu soruya evet diyebiliriz. Çok da yeni olmayan ancak alanında ilk kripto ofisi olarak adlandırılabilecek NakitCoins yetkilileri bu alanda merak edilen hususlara açıklık getirmek istiyorlar.

Dilerseniz daha fazla uzatmadan kripto para bürolarından doğrudan kripto para bozdurmanın NakitCoins ile nasıl mümkün olduğunun detaylarına birlikte bakmaya başlayalım.

Nakit olarak kripto para bozdurmanın en pratik hali

Aslına bakılırsa nakit olarak kripto para bozdurmak, adeta bir döviz bozdurmak kadar kolay ve pratik. Bunu mümkün kılan firmaların en önemlilerinden biri ise NakitCoins ve bu anlamda en pratik sistemlerden biri de yine NakitCoins tarafından kurulmuş durumda.

NakitCoins’in kullanıcılarına sunmuş olduğu bu pratik sistemin en önemli faydalarından biri aracı kurumları doğrudan aradan çıkarmaya dayalıdır. Bunu şu şekilde biraz daha açabiliriz.

Mevcut sistemde kripto para borsalarını kullanarak yapılacak kripto para bozdurma işlemlerinde yatırmak istediğiniz ya da bozdurmak istediğiniz paranın kripto para borsasına iletilebilmesi için bir banka hesabı üzerinden işlem yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Yani bir banka hesabı kullanmadan bir kripto para borsasına doğrudan para yatırılması mümkün değildir. Dolayısıyla bir kripto para borsasına para yatırabilmek için bir banka hesabınızın olması zorunluluktur. Bu da hem banka nezdinde hem de kripto para borsası nezdinde iki farklı aracı kurum tarafından işlem yapılması ve ek maliyetlerin ortaya çıkması anlamına gelecektir.

İki aracı olmadan kripto para doğrudan nakde dönsün

NakitCoins’in bu anlamda kullanıcılarına sunduğu hizmet aslında hem bankanın varlığı ortadan kaldırıyor hem de mevcut durumda yoğun olarak kullanılan kripto para borsalarının ücretlerin transferlerinde ekstra süre gerekmesi gibi durumlarına da bir alternatif çözüm oluyor. Zira kripto para borsalarında yer alan yatırımların nakde çevrilmesi esnasında transfer için belli bir zaman aralığı gerekmektedir. Borsadan çekilen para ertesi gün çeken kişinin hesabına yatmaz.

Ancak NakitCoins’in kurduğu sistemde bir kripto dükkânı olarak da görülebilecek NakitCoins ofisine gitmeden önce kullanıcı tarafından indirilen NakitCoins mobil uygulaması üzerinden bir hesap açılır. Bu hesap açıldıktan sonra kullanıcının yapacağı işlem yine NakitCoins mobil uygulaması üzerinden tanımlanır. Tanımlanan bu işlem sonrasında kullanıcıya mobil uygulama üzerinden işlemin NakitCoins ofis görevlisine iletilmesini sağlayacak bir QR kod ya SMS gibi bir yöntemle işlem ofis görevlisine kullanıcı tarafından bildirilir. İşte NakitCoins’te işlem yapmak bu kadar pratik ve kolaydır.

Bütün bunların yanı sıra kullanıcıların yapacakları bu pratik işlemlerde sadece NakitCoins tarafından alınan %1 ile %5 arasında değişen komisyon oranları masraf olarak ödenecektir. Bunlar dışında başka bir aracı kuruma ya da kuruluşa masraf ödemesi ya da farklı herhangi bir ad altında bir ödeme gerçekleştirilmesi gibi bir durum da söz konusu değildir.

İşte kabaca NakitCoins’in kripto parayı nakde çevirmesinde kullandığı pratik transfer ve dönüştürme sistemini size özetlemeye çalıştık.

Kripto paralarınızı artık farklı aracı firmaları kullanarak çevirmek yerine NakitCoins’i tercih ederek kolayca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz