Türkiye’nin Yerli Otomobili TOGG’un Satış Fiyatı Belli Oldu

Turkiyenin Yerli Otomobili TOGGun Satis Fiyati Belli Oldu
Türkiye'nin Yerli Otomobili TOGG'un Satış Fiyatı Belli Oldu

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un satış fiyatı ve ile beraber ön sipariş tarihi resmen açıklandı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, TOGG’un fiyatı hakkında bilgi verilirken ön sipariş tarihi de duyuruldu. Buna göre, T10X adı verilen model için ön siparişler 16-27 Mart tarihleri arasında Trumore dijital platformu ve TOGG web sitesi üzerinden alınacak. Peki, TOGG satış fiyatı ne kadar, kaç TL oldu? İşte, TOGG satış fiyatı listesi

TOGG Fiyat Listesi Açıklandı

Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili TOGG cephesinde en çok merak edilen konu açıklığa kavuştu. 29 Ekim 2022’de seri üretim süreci başlayan TOGG’un elektrikli SUV modelinin fiyatı ve özellikleri belli oldu. TOGG’dan yapılan açıklamaya göre, elektrikli otomobilin başlangıç fiyatı 953 bin TL olacak.

3 farklı versiyonu bulunacak otomobilin fiyatı, aracın donanım özellikleri ve menzil değerine göre farklılık gösteriyor.

Öte yandan, C segment SUV modeline T10X adını veren Togg, aracın arkadan itişli versiyonlarında iki farklı menzil değeri sunuyor. Her ikisi de 160 kW güce sahip bu versiyonlar 314 kilometre veya 523 kilometre menzil değerleri ile alınabiliyor.

En baz paket 953 bin TL başlayan fiyat ile satışa sunulurken, aynı menzil değerine sahip, yani 314 kilometre menzil değeri sunan versiyonun dolu paketi 1 milyon 55 bin TL fiyat etiketine sahip. Bu noktada, baz paketin V1 olarak isimlendirildiğini, dolu paketin ise V2 şeklinde anıldığını söyleyelim.

‘Öncelik Bireysel Kullanıcılarda’

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, mart ayında aracın kullanıcıyla buluşturulacağını belirterek, “Kullanıcılarımız web sitemiz veya Trumore uygulamamız üzerinden katılacakları çekiliş ile akıllı cihazımıza ön sipariş verme hakkını elde edebilecekler.” dedi.

Karakaş, siparişlerin bireysek kullanıcılar öncelikli olmak üzere 2023 boyunca teslim edileceğini kaydetti.

Araç için siparişler, 16-27 Mart’ta Trumore dijital platformu ve Togg web sitesi üzerinden alınacak. Kullanıcılar, “Gemlik”, “Anadolu”, “Oltu”, “Kula”, “Kapadokya” ve “Pamukkale” arasından bir seçim yapabilecek.

İlgili Reklamlar