Espargaro: “Hindistan GP Güvenlik Sorunları Hakkında: Tüm Sürücülerle Hemfikiriz”

aleix

Aprilia sürücüsü Aleix Espargaro, bu hafta sonu Hindistan Grand Prix’sinin yapılacağı yerle ilgili güvenlik endişeleri nedeniyle MotoGP sürücülerinin görüşlerinin eskisinden daha fazla birleştiğine inanıyor. Hindistan, bu hafta sonu Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapmak üzere inşa edilen Buddh Uluslararası Pisti’nde ilk MotoGP yarışına ev sahipliği yapacak.

Güvenlik Endişeleri

Pist güvenliği ile ilgili endişeler geçtiğimiz aylarda gündeme gelmiş, pistte pist dışı alanların genişletilmesi ve kısmi bir yüzey yenilemesi yapılması gerektiği belirtilmişti. Özellikle pistin en yavaş virajlarından biri olan 3. viraj bariyerleri güvenlik açısından büyük bir sorun olarak öne çıkıyor.

Sürücülerin Birliği

Espargaro, MotoGP sürücülerinin hafta sonunu güvenlik endişeleri konusunda daha birlik içinde geçireceklerini söyledi. Hindistan GP’si öncesinde sürücülerin güvenlik endişeleri konusunda aynı fikirde olduklarını belirtti. Ayrıca, sürücülerin asgari bir taban maaş belirlenmesi konusunu görüşmek üzere bir dizi toplantı yaptığını ve bu toplantıların sürücüler arasındaki birliği artırdığını ifade etti.

Sürpriz Bir Birlik

Espargaro, sürücüler arasındaki birliğin kendisini şaşırttığını itiraf ediyor. Artık pek çok konuda hemfikir olduklarını ve bu birliğin olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyor. Özellikle güvenlik konusunda ortak bir görüşün olması, sürücülerin seslerini daha etkili bir şekilde duyurabilecekleri anlamına geliyor.