Atmaca Füzesi 2020 Sonunda Hizmete Girecek

Yerli ve ulusal üretim kapsamında Harpoon Füze sisteminin yerini almaya hazırlanan Atmaca Gemisavar Füze Sistemi’nin hizmete girmesine az bir vakit kaldı.

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın gereksinimleri doğrultusunda geliştirilen Atmaca Gemisavar Füze Sistemi, envantere ismini yerli ve ulusal duruşu ile altın harflerle yazdırmaya hazırlanıyor.

ATMACA FÜZESİ

Türk savunma sanayiinin değerli üreticilerinden olan Roketsan’ın yeni merkezinin açılış merasiminde yayınlanan bir görüntü ile Atmaca Füzesi’nin de tanıtımı yapıldı.

200 KM ÜZERİ MENZİLE SAHİP

Teknolojik sistemler noktasında üstün özelliklere sahip olan Türkiye’nin birinci deniz füzesi Atmaca, 200 kilometre üzeri aralıktaki maksadı vurma yetisine sahip.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakleri ile gerçekleşen Roketsan Uydu Fırlatma, Uzay Sistemleri ve İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi ve Patlayıcı Hammadde Üretim Tesisi’nde, yerli üretimler gururla sunuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Zaferler işte bu yapıtlarla kutlanır, lafla değil. Zafer diye kararlılığınız varsa bu yapıtları dikersiniz.” tabirlerini kullandı.

    İlk yorum yapan olun

    Yorumunuz