Mick Schumacher, WEC yolcusu mu?

mickschumacher

Formula 1 dünyası, ünlü isimlerin kariyer rotalarında neler olacağını merakla beklerken, Mick Schumacher’in geleceği de tartışma konusu haline geldi. Alman pilot, önümüzdeki yıl Formula 1 yerine Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’na (WEC) geçiş yapabilir.

Schumacher’in Geleceği Belirsiz

Zhou Guanyu’nun Alfa Romeo ile anlaşmasıyla gelecek sezon için sadece üç boş koltuk kaldı. Bu koltuklar, Williams ve AlphaTauri’de bulunuyor. Ancak son haberlere göre Logan Sargeant’ın 2024 için koltuğunu koruma ihtimali yüksek.

Mick Schumacher, bu yıl Mercedes’in yedek pilotu olarak görev yaptı, ancak 2024’te Formula 1’e geri dönmek için uygun bir koltuk bulunmuyor gibi görünüyor. Bu nedenle Alman Motorsport Aktuell, genç pilotun yeni bir maceraya atılabileceğini iddia ediyor.

Alpine ile Görüşmeler

Alman Motorsport Aktuell’e göre, Mick Schumacher Alpine ile görüşme halinde, ancak bu görüşmeler Formula 1 için değil, Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) için yapılıyor. Alpine takım patronu Bruno Famin, Schumacher’ın menajeri Sabine Kehm ile yakın zamanda bir hypercar testi düzenlemek için görüşüyor.

Eğer bu testten her iki taraf da memnun ayrılırsa Mick Schumacher, gelecek yıl Alpine takımı için yarışabilir ve kariyerinde yeni bir döneme adım atabilir. Bu aynı zamanda onun Le Mans 24 Saat gibi efsanevi yarışlara katılma fırsatını da getirebilir.

Formula 1 hayranları, Mick Schumacher’in kariyerindeki bu olası değişikliği merakla takip ediyor. Gelecek sezonun nasıl şekilleneceği ise heyecanla bekleniyor.