Reeder halka arz sonuçları açıklandı mı? Reeder kaç lot verdi, ne zaman işlem görecek?

reeder

Reeder halka arz sonuçları belli oldu! Reeder borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak?

Reeder Teknoloji, halka arz sonuçlarını Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) internet sitesinde duyurdu. Buna göre, Reeder’in payları 20 Eylül 2023 tarihinde Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak. Reeder halka arzda 4 milyon 208 bin 248 bireysel yatırımcıya 46 lot dağıtım yapıldı. Reeder halka arz fiyatı ise 9,30 TL olarak belirlendi.

reeder

Reeder halka arz nasıl gerçekleşti?

Reeder Teknoloji, akıllı telefon, tablet ve aksesuar üretimi yapan bir şirket olarak faaliyet gösteriyor. Şirket, 13-14-15 Eylül 2023 tarihleri arasında talep toplama işlemlerini tamamladı ve halka arzda 1 TL nominal değerli paylarını 9,30 TL sabit fiyat üzerinden satışa sundu.

Reeder halka arzda toplam 216 milyon 666 bin 667 adet payın %25,26’sı halka arz edildi. Buna göre, Reeder’in halka arz büyüklüğü yaklaşık 2 milyar TL oldu.

Reeder halka arzda bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yapıldı. Bireysel yatırımcılara ayrılan payların tamamının satılması halinde her bir bireysel yatırımcıya en fazla 46 lot (428 TL) dağıtım yapılacağı belirtildi.

reeder

Reeder halka arz sonuçları nereden öğrenilebilir?

Reeder Teknoloji’nin halka arz sonuçları SPK’nın internet sitesinde yayınlandı. Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile [SPK’nın internet sitesinden] ya da [ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasından] sonuçlarını öğrenebilecekler.

Reeder Teknoloji’nin resmi duyurusuna [buradan] ulaşabilirsiniz.

Reeder borsada ne zaman işlem görecek?

Reeder Teknoloji’nin payları, halka arz sonuçlarının açıklanmasının ardından Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak. Reeder’in payları, 20 Eylül 2023 tarihinde saat 10.00’da açılış seansında ilk işlem fiyatını belirleyecek ve ardından normal seans süresince alım satım yapılacak.