Ankara’nın en büyük elektrikli araç şarj istasyonu aktif edildi!

e sarj

Ankara Armada AVM’de Türkiye’nin En Büyük Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Açıldı

Elektrikli araç sahipleri için sevindirici bir haber geldi. Ankara Armada AVM’de Eşarj tarafından kurulan ve aynı anda 20 elektrikli araca hizmet verebilen Türkiye’nin en büyük şarj istasyonu aktif edildi. İstasyon, farklı kilovatlarda cihazlarla elektrikli araçlara hızlı ve güvenli şarj imkanı sunuyor.

Ankara Armada AVM’de 1 Megavatsaat Kurulu Güç

Ankara Armada AVM’de aynı anda 20 elektrikli araca hizmet verebilecek şarj istasyonunu hizmete aldı. İstasyon, Ankara’nın en büyük şarj istasyonu olma özelliği taşıyor. İstasyon, açık ve kapalı otoparklarda 9 DC ve 2 AC şarj cihazı ile toplamda 1 megavatsaat kurulu güce sahip. Elektrikli araç sahipleri, ağırlıklı olarak 120 kilovat gücünde cihazlarla şarjlanma deneyimini tecrübe edebilecekler.

Eşarj Genel Müdürü Barış Altınay, yeni açılan istasyon hakkında şunları söyledi: “Eşarj bölgedeki liderliğini sürdürüyor, şimdi müşterilerine sunduğu deneyimi daha da iyileştirmek için Ankara Armada AVM’nin açık ve kapalı otoparklarında kurduğu istasyon alanında 9 DC ve 2 AC şarj cihazı ile toplamda 1 megavatsaat kurulu güce sahip cihazlarla aynı anda 20 araca şarjlanma hizmeti verebilecek. Ankara’nın aynı anda en fazla sayıda araca hizmet vereceği şarjlanma noktası olan Eşarj istasyonunda farklı kilovatlarda cihazlar bulunurken, elektrikli araç sahipleri ağırlıklı olarak 120 kilovat gücünde cihazlarla şarjlanma deneyimini tecrübe edebilecekler.”