Mercedes Benz’den İsrail’e maddi yardım!

mercedes benz logo

Mercedes-Benz İsrail’e 1 Milyon Euro Bağışladı! Ola Källenius’tan Açıklama

Alman otomotiv devi Mercedes-Benz, İsrail’de yaşanan şiddet olaylarına duyarsız kalmadı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ola Källenius, LinkedIn’de yaptığı paylaşımda İsrail’e 1 milyon euro’luk para yardımı yaptıklarını duyurdu. Källenius, bölgedeki meslektaşları, dostları ve yaralılar için endişeli olduğunu belirtti.

Mercedes-Benz’ten İsrail’e Destek

Mercedes-Benz, İsrail’de devam eden çatışmalara kayıtsız kalmadı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ola Källenius, LinkedIn’de yaptığı paylaşımda İsrail’e 1 milyon euro’luk para yardımı yaptıklarını açıkladı. Källenius, İsrail’e yönelik terör saldırılarının kendisini derinden sarsdığını ve Orta Doğu’da barışa olası yansımaları konusunda son derece endişeli olduğunu ifade etti.

İsrail’deki Kurtarma Aracı ve İnsani Yardım Kuruluşlarına Bağış

Källenius, İsrail’de yaşanan acıların en azından bir nebze de olsa hafifletilmesine katkıda bulunmak istediklerini söyledi. Bu kapsamda, Mercedes-Benz’in kurtarma araçlarının satın alınmasına yönelik yardım kuruluşu United Hatzalah’ın yanı sıra, bölgedeki insani yardımları koordine eden Alman Kızıl Haçı’na toplam 1 milyon euro bağışta bulunduklarını bildirdi.

Tel Aviv’deki Ar-Ge Tesisinin Güvenliği En Büyük Öncelik

Källenius, ayrıca, Tel Aviv’deki Ar-Ge tesisinin ekibiyle sürekli iletişim halinde olduklarını ve onların güvenliğinin en büyük öncelikleri olduğunu vurguladı. Källenius, şiddete maruz kalan ve sevdiklerini kaybetmenin yasını tutan herkese en kalbi şefkatini ilettiğini ve çok sayıda yaralı, kaçırılanlar ve aileleriyle birlikte olduğunu belirtti. Källenius, paylaşımını “Umarım bu zor zamanlarda barış ve huzur en kısa zamanda geri döner.” diyerek bitirdi.