Okullarda ikinci sınavlar ne zaman olacak? İşte 1. dönem 2. sınav tarihi

mebsinavtarih

Okullarda 1. Dönem 2. Sınav Tarihi Belli Oldu! İşte Ortaokul ve Lise Ortak Sınav Tarihleri

Okullarda yüz yüze eğitim 20 Kasım 2023 tarihi itibarıyla 81 ilde merkez ve tüm ilçelerde başlıyor. 20 milyon öğrenci ve 1 milyon 200 bin öğretmen dersbaşı yapacak. Millî Eğitim Bakanlığı, ortaokul ve liselerde bu yıl ilk kez yapılacak olan ortak yazılı sınavların tarihlerini açıkladı. Peki, 1. dönem 2. sınavlar ne zaman olacak? İşte detaylar…

Ortaokul Ortak Sınav Tarihleri

Ortaokul öğrencileri, 1. dönemin ikinci yazılı sınavlarına 25 Aralık-5 Ocak tarihleri arasında girecek. Bu tarihler arasında, 6. sınıf Türkçe ve matematik dersleri için 26 Aralık 2023 Salı günü ülke genelinde ortak sınav yapılacak. Diğer derslerin sınavları ise okulların belirleyeceği tarihlerde gerçekleştirilecek.

Ortaokul ortak sınavları, 40 dakika sürecek ve 20 sorudan oluşacak. Sınavlar, öğrencilerin kendi okullarında ve kendi öğretmenleri tarafından yapılacak. Sınav sonuçları, 15 Ocak 2024 tarihinde e-okul sistemi üzerinden açıklanacak.

Lise Ortak Sınav Tarihleri

Lise öğrencileri, 1. dönemin ikinci yazılı sınavlarına 25 Aralık-5 Ocak tarihleri arasında girecek. Bu tarihler arasında, 9. sınıf Türk dili ve edebiyatı ile matematik dersleri için 27 Aralık 2023 Çarşamba günü ülke genelinde ortak sınav yapılacak. Diğer derslerin sınavları ise okulların belirleyeceği tarihlerde gerçekleştirilecek.

Lise ortak sınavları, 40 dakika sürecek ve 20 sorudan oluşacak. Sınavlar, öğrencilerin kendi okullarında ve kendi öğretmenleri tarafından yapılacak. Sınav sonuçları, 15 Ocak 2024 tarihinde e-okul sistemi üzerinden açıklanacak.