Opel’in yeni hafif ticari modeli Combo tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri

oeplbomco

Yeni Opel Combo, LED Matrix Farlar ve Uzun Menzilli Elektrikli Versiyonuyla Geliyor!

Opel’in yeni hafif ticari modeli Combo, tasarımı ve özellikleriyle dikkat çekiyor. Yeni Opel Combo, kendi segmentinde ilk kez Intelli-Lux LED Matrix Far özelliğine sahip olmanın yanı sıra, 330 km’ye kadar sürüş menzili sunan elektrikli versiyonuyla da fark yaratıyor. Yeni Opel Combo, dizel motor ve manuel veya otomatik şanzıman seçenekleriyle de tercih edilebiliyor. Yeni Opel Combo, kombi ve panelvan seçenekleriyle sipariş edilebilecek.

Yeni Opel Combo, Opel Vizör ile Fark Ediliyor

Yeni Opel Combo, Opel’in güncel binek otomobillerinden tanıdığımız karakteristik Opel Vizör ön panel sayesinde hemen fark ediliyor. Aracın ön cephesi boyunca uzanan Opel Vizör, imza niteliğindeki şimşek logosunu ön aydınlatma sistemiyle bütünleştiriyor. Bu sayede yeni Opel Combo, hem modern hem de dinamik bir görünüme kavuşuyor. Yeni Opel Combo, ayrıca 16 inçlik alüminyum jantları, krom kapı kolları, renkli cam tavanı ve LED gündüz farları gibi detaylarla da donatılıyor.

Yeni Opel Combo, Sınıfının İlk LED Matrix Farlı Modeli

Yeni Opel Combo, sadece göz almayan uyarlanabilir Intelli-Lux LED Matrix Farlar ile donatılan ilk Opel hafif ticari aracı olmakla kalmıyor, aynı zamanda sınıfında bu teknolojiye sahip ilk modeli olma özelliğiyle de öne çıkıyor. Combo, kentsel alanların dışına çıkılan yolculuklarda, toplam 14 LED hücreye sahip matrix farlarını otomatik olarak uzun fara geçirerek, ışık huzmesinin uzunluğunu ve dağılımını sürekli olarak ayarlıyor.

Sistem, öndeki bir otomobilin farlarını algıladığında, LED’ler tek tek otomobili uzun far huzmesinden kesmek ve diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasını önlemek üzere kapanıyor. Sistem, diğer araçlardan herhangi bir ışık kaynağı algılamadığında LED’ler otomatik olarak tekrar açılıyor. Bu sayede yeni Opel Combo, hem sürücüsüne hem de diğer yol kullanıcılarına daha güvenli bir sürüş deneyimi sunuyor.

Yeni Opel Combo Elektrik, 330 km Menzil Sunuyor

Yeni Opel Combo Elektrik, daha uzun bir sürüş menzili de sunuyor. “Eco”, “Normal” ve “Power” sürüş modları seçeneklerine sahip ve yeni 50 kWsa bataryasıyla tek şarjda 330 kilometreye (WLTP) kadar yol kat edebiliyor. Bu, önceki modeline göre 50 km daha fazla menzile sahip olması demek. Tamamen elektrikli güç-aktarma sistemlerinin daha da geliştirilmesinin yanında yeni Combo’da ilk kez düşük sıcaklıklarda batarya menzilini korunmaya yardımcı olan, yüksek verimli bir ısı pompası da bulunuyor.

Yeni nesil elektromotor 100 kW/136 HP güç ve 270 Nm tork sağlarken yeni Combo Elektrik’i, 130 km/s maksimum hıza ulaştırabiliyor. Standart 7,4 kW entegre şarj cihazı ile batarya, 100 kW halka açık şarj istasyonlarında 30 dakikadan daha kısa bir sürede, kapasitesinin yüzde 80’ine kadar şarj edilebiliyor.

Yeni Opel Combo Elektrik, güçlü yapısıyla ağır yükleri taşıma ve çekme becerisini sürdürüyor. Yeni Combo Cargo’da önceki modeldekine benzer, içten yanmalı motorlu kardeşleriyle aynı, 4.4 metreküpe kadar, sınıfının en iyi depolama alanını sunmaya devam ederken, 780 kg taşıma kapasitesi ve 750 kg çekme kapasitesi de sınıfının en iyisi olmayı sürdürüyor.

Yeni Opel Combo, Sınıfının Lideri Güvenlik Özellikleriyle Koruyor

Yolcuları ve diğer yol kullanıcılarını koruma söz konusu olduğunda yeni Opel Combo, sınıfının lideri olmaya devam ediyor. Yeni Opel Combo Life’ta arka, ön ve yan park sensörleri yanında, kör nokta uyarı sistemi ve yüksek çözünürlüklü 180° panoramik geri görüş kamerası bulunuyor.