PNY, kargo bölmeli yeni motosikletini tanıttı: Ponie 2

pnymotosiklet

PNY Ponie 2: Şehir içi kargo taşımacılığında devrim yaratan motosiklet

Elektrikli kargo bisikletleri ve scooterlar son yıllarda şehir içi kargo taşımacılığında popüler bir seçenek haline geldi. Ancak bu araçlar bazen yeterli kapasiteye sahip olmayabiliyor. İşte bu noktada devreye PNY isimli bir şirket giriyor. PNY, kargo bölmeli yeni motosikleti Ponie 2’yi tanıttı. Ponie 2, hem çevreci hem de ekonomik bir kargo taşıma çözümü sunuyor.

Ponie 2, üç scooterın taşıyabileceği yükü tek başına taşıyabiliyor

PNY’nin geliştirdiği Ponie 2, klasik kurye motosikletlerinden farklı olarak gövdesinin tamamını kargo alanı olarak kullanıyor. Bu sayede 120 kg ağırlığında ve 400 litre hacminde yük taşıyabiliyor. Bu da kurye motosikletlerindeki iki taşıma kutusuna eşit. Ponie 2, böylece tek seferde üç scooterın taşıyabileceği yükü taşıyabiliyor.

Ponie 2, performanstan da ödün vermiyor

Ponie 2, sadece kargo taşımak için tasarlanmış bir motosiklet değil. Aynı zamanda yüksek performanslı bir araç. Motosiklet, 100 km/h hıza ulaşabiliyor ve 6.7 kWh’lik bataryası ile 150 km menzile sahip. Motosikletin arka tekerleğinde bulunan 4 kW’lık bir hub motor güç sağlıyor. Ponie 2, ayrıca ABS fren, CarPlay desteği, 7 inç renkli ekran ve USB portu bulunan torpido gözü gibi özelliklere de sahip.

Ponie 2, 2024’te yollarda olacak

PNY, Ponie 2’nin şehir içi kargo taşımacılığında büyük bir boşluğu dolduracağını düşünüyor. Şirketin CEO’su Netzah Sadeh, Ponie 2’nin elektrikli bisiklet veya scooterların yeterli gelmediği ancak teslimat minivanlarının da fazla geldiği durumlar için ideal olduğunu söylüyor. Küçük bir otomobilin bagajı kadar yük taşıyabilen Ponie 2, şehir içinde trafiğe takılmadan çok sayıda kargoyu hızlıca teslim etmeyi vadediyor. PNY, Ponie 2’nin üretim aşamasında olduğunu ve teslimatların 2024’ün ikinci yarısında başlayacağını belirtiyor. Şirket, ayrıca Ponie 2’nin üç tekerlekli versiyonu olan Ponie 3’ü de test ediyor.