Rolls-Royce Spectre için Türkiye’den 110 kişi sıraya girdi!

rr spectre

Rolls-Royce Spectre: Türkiye’de 110 Kişi 26.6 Milyon TL’lik Elektrikli Otomobil İçin Sırada!

Rolls-Royce, dünyanın en pahalı yüzde 100 elektrikli otomobili olan Spectre modelini tanıttı. 850 bin Euro (26.6 milyon TL) değerindeki bu lüks elektrikli, Türkiye’de de büyük ilgi gördü. Türkiye’de henüz teslimatı olmayan Rolls-Royce Spectre için 110 kişi sıraya girdi.

Rolls-Royce Spectre Neden Bu Kadar Pahalı?

Rolls-Royce Spectre, markanın ilk elektrikli otomobili olmasıyla dikkat çekiyor. Bu otomobil, Rolls-Royce’un Phantom modelinin elektrikli versiyonu olarak tasarlandı. Spectre, Phantom’un sahip olduğu tüm lüks ve konfor özelliklerini elektrikli bir otomobilde sunuyor.

Spectre, 563 beygir gücünde bir elektrik motoruna sahip. Bu motor, otomobili 0’dan 100 km/s hıza 5 saniyede çıkarabiliyor. Otomobilin maksimum hızı ise 250 km/s olarak sınırlandırıldı. Spectre, tek şarjla 480 km yol gidebiliyor. Otomobilin şarj süresi ise 80 dakika olarak belirtildi.

Spectre, aynı zamanda Rolls-Royce’un en kişiselleştirilebilir otomobili olarak da öne çıkıyor. Müşteriler, otomobilin dış ve iç tasarımını, renklerini, malzemelerini, aksesuarlarını ve detaylarını istedikleri gibi seçebiliyorlar. Bu da otomobilin fiyatını artıran bir faktör.

Rolls-Royce Spectre Türkiye’de Ne Zaman Teslim Edilecek?

Rolls-Royce Spectre, Türkiye’de de büyük ilgi gördü. Elektrikli olduğu için yüzde 60’lık ÖTV diliminde yer alan lüks elektriklinin liste fiyatı 780 bin Euro’dan (24.4 milyon TL) başlıyor. Türkiye’ye ilk gelen model ise tam 850 bin Euro (26.6 milyon TL) seviyesinde olacak.

Rolls-Royce, Türkiye’de Spectre modelinin teslimatına 2024 yılında başlayacak. 2024 yılında 40 adet Rolls-Royce Spectre müşterilere teslim edilecek. Ancak, bu otomobili almak isteyenlerin sırası 2026 yılına kadar uzandı. Türkiye’de şimdiden 110 kişi, 26.6 milyon TL’lik elektrikli otomobil için sıraya girdi.

Rolls-Royce Spectre, Türkiye’de elektrikli araç pazarına yeni bir soluk getirdi. Dünyanın en pahalı elektrikli otomobili olan Rolls-Royce Spectre, ÖTV avantajı nedeniyle Türkiye’deki en ucuz Rolls-Royce otomobili oldu. Rolls-Royce, Türkiye’de Spectre modelinin satışını artırmak için [Rolls-Royce’un web sitesi] üzerinden müşterilerine özel teklifler sunuyor.