Yeni Dacia Duster, Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılmaya hazırlanıyor

dacia duster spy photos transformed

Dacia Duster’ın Yeni Nesli Cenevre’de Görücüye Çıkıyor!

Cenevre Otomobil Fuarı, 4 yıl aradan sonra geri dönüyor ve Avrupa’nın en çok satan SUV modellerinden biri olan Dacia Duster’ın yeni neslini de beraberinde getiriyor. Dacia, Şubat ayında düzenlenecek fuarda, yeni Duster’ın örtüsünü kaldıracak. Yeni Duster, tasarımı, motor seçenekleri ve akıllı teknolojileri ile dikkat çekecek.

Yeni Dacia Duster: Tasarımıyla Fark Yaratıyor

Yeni Dacia Duster, tasarımıyla Off-Road SUV segmentinde fark yaratıyor. Model, önden bakıldığında altıgen formlu geniş ön ızgarası ile keskin matris LED farları bir araya getirerek iddialı bir tavır ortaya çıkarıyor. Arka kısımda ise ön ızgarayı hatırlatan, boydan boya kristal LED arka aydınlatmalar, karakteristik ve tanıması kolay bir görsel imza oluşturuyor. Yandan bakıldığında şık bir profil göze çarpıyor ve yüksek omuz çizgisi, dinamizm vurgusu yapıyor. Yeni jant tasarımları ile de dikkat çeken model, Bigster konseptini epey andırıyor.

Yeni Dacia Duster: Motor Seçenekleriyle Heyecan Veriyor

Yeni Dacia Duster, motor seçenekleriyle de heyecan veriyor. Model, hem içten yanmalı motor hem de PHEV versiyona sahip olacak. İçten yanmalı motor seçenekleri ise sadece benzinli olacak. Yani Duster da yeni jenerasyonu ile dizele veda eden modeller arasına katılacak. PHEV versiyonu ise, hem çevre dostu hem de ekonomik bir sürüş sunacak. Model, 7 ileri çift kavramalı şanzımanı, 4 tekerlekten çekiş sistemi ve 8 sürüş modu ile, her türlü yol ve arazi koşulunda, olağanüstü bir performans sergileyecek.

Yeni Dacia Duster: Akıllı Teknolojileriyle Konforlu

Yeni Dacia Duster, akıllı teknolojileriyle de konforlu bir sürüş deneyimi sunacak. Model, kör nokta algılama ve entegre seyir yardımcısı gibi gelişmiş sürüş destek sistemleriyle, sürüş konforunu ve güvenliğini önemli oranda arttıracak. Ayrıca Qualcomm Snapdragon 8155 çipi ile, araç-insan etkileşimini daha dinamik hale getirecek. SONY hoparlörler ve panoramik görüntüleme gibi teknolojiler, kullanıcılara akıllı sürüşten akıllı eğlenceye, kapsamlı bir çözüm yelpazesi sunacak.

Yeni Dacia Duster, Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılmaya hazırlanan birçok yeni modelden biri. Fuarda, Renault’nun yeni elektriklisi R5’i de görme fırsatı bulacağız. Fuar, 30-40’tan fazla markanın katılımıyla, Ocak ayı itibariyle resmen belli olacak.