HGS Geçiş İhlali Cezası Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | HGS Bakiye Sorgulama | Araç Sorgulama

HGS Geçiş İhlali Cezası Sorgulama | Trafik Cezası Sorgulama | HGS Bakiye Sorgulama | Araç Sorgulama :HGS, köprü ve otoyollar için otomatik hızlı geçiş sistemi olarak tasarlanmış ve uygulamaya konmuştur. OGS ve KGS denemelerinde sonra KGS’den istenilen verim alınamadığı için vazgeçilmiştir. OGS hala uygulamada olup HGS (hızlı geçiş sistemi) ile birlikte vatandaşlarımızın hizmetindedir. HGS bakiye yüklem işlemi PTT şubelerinden yapılabildiği gibi bir çok banka üzerinden de otomatik ödeme talimatı verilerek yükleme yapılabilmektedir.Ancak HGS kartlarında veya OGS bakiyelerinde yeterli kredi olmayan sürücüler Kaçak geçişler yapmaktadırlar. Bu geçiş ihlallerine bağlı olarak cezalarla karşılaşmaktadırlar.

HGS CEZA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

HGS BAKİYE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

TRAFİK CEZASI VE OTOPARK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

HGS GEÇİŞ İHALİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

HGS ve OGS geçiş ihlali yapılması durumunda kaçak geçiş yapılan araç plakası üzerine 7 (yedi) gün içerisinde HGS ve ya OGS abonesi (yeni abonelik) olunarak geçiş ihlali cezası uygulamasından kurtulmak mümkündür. HGS bakiye sorgulama yaparak kart içerisinde kalan kredi miktarını öğrenebilirsiniz. Kredinin bitmesi durumunda tekrar yükleme yapılarak geçiş işlemlerimizin kesintisiz bir şekilde devam edebilirsiniz.

Otomatik geçiş sistemi olan OGS kişinin aracında bulunan bir yerleşim sayesinde cipler yardımı ile aracın köprüden ve otobandan geçişini otomatik algılayarak hesaplardan para kesilir.HGS gişelerinden yapılan kaçak geçişleri sorgulama yaparak tespit edip 7 gün sınırını geçmeden ek bir gecikme zammı veya faizi ödemek zorunda kalmadan işlem yapabilirsiniz.

HGS GEÇİŞLERİNDE KAÇAK UYARISI ALIYORUM SEBEBİ NEDİR?

Öncelikle aracınızın ön camı metalik özellikte olabilir. Kullandığınız aracın kullanma kılavuzunu inceleyerek cam hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer aracınızın camı metalik özellikte ise HGS etiketini yenileyerek dikiz aynasının arka kısmında yer alan siyah noktalı alana yapıştırınız. Eğer araçta metalik cam özelliği yoksa, HGS etiketini kontrol ediniz ve araç camında film olup olmadığını kontrol ediniz.

HGS BAKİYE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

İnternet adresinden yararlanabileceğiniz gibi 444 17 88 numaralı HGS müşteri hizmetleri telefonunuda arayabilirsiniz.

HGS MÜŞTERİ HİZMETLERİNE KAYIT İŞLEMİ

HGS müşteri hizmetleri ekranına kayıt olmak için HGS etiketini aldığınız TC kimlik numarasını belirterek veya vergi numarası girilerek kayıt olunabilmektedir. HGS ürün sahibi değilseniz sisteme kayıt gerçekleştirilememektedir.

ARACIMI SATTIM HGS ETİKETİNİ NE YAPMALIYIM?

HGS etiketini PTT merkez ve şubelerinden iptal ettirip yerine yenisini alabilirsiniz. Eski HGS ürününüzün içinde bulunan bakiye tutarını 7 gün geçtikten sonra yeni HGS etiketine aktarabilirsiniz. Yeni ürün almak istemiyorsanız iptal ettirdiğiniz ürününüz içindeki bakiyeyi 1 ay sonra PTT Merkezlerinden alabilirsiniz.

PTT VE BANKADAN OTOMATİK HGS ÖDEME TALİMATI VEREBİLİR MİYİM ?

PTT merkezlerinden posta çeki hesabı vasıtasıyla veya PTT bonus kart vasıtasıyla PTT otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir. Banka üzerinden verilen otomatik ödeme talimatları için ürünün bankadan alınması gerekmektedir.

HGS ETİKETİNİ BAŞKA ARAÇLARDA KULLANABİLİR MİYİM?

HGS sistemi araç plakasına tanımlı bir tek hesap üzerinden ücretlendirme yaptığı için HGS etiketinin başka araçlarda kullanılması yasaktır.

HGS ALMAK İÇİN GEREKEN BELGELER NELERDİR?

Kişisel başvurular için ruhsat, kimlik yada ruhsat fotokopisiyle PTT şubelerine başvurulur. Tüzel kişilikler için yapılacak başvurularda Temsil Belgesi, araç ruhsatları veya ruhsat fotokopileri olması gerekmektedir. Kiralık araçlar için yukarıdaki belgelere ek olarak sözleşmelerle birlikte PTT merkez başvuru yapabilirsiniz.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz