4. Elektrikli Araç Zirvesi 13 Aralık’ta İTÜ’de

elektrikli arac zirvesi aralikta itude
elektrikli arac zirvesi aralikta itude

İTÜ Elektrik Mühendisliği Kulübü, elektrikli araç teknolojilerinin, bu alandaki yatırımların, çalışmaların ve en son gelişmelerin mercek altına altına alınacağı Elektrikli Araçlar Zirvesi etkinliğini 4. kez düzenliyor. 13 Aralık tarihinde birbirinden önemli konuşmacılarıyla kapılarını açacak etkinlikte bu yıl binin üzerinde katılımcı olması bekleniyor.


Her sene bini aşkın katılımcıyla beğenilerek gerçekleşmeye devam eden İTÜ Elektrikli Araçlar Zirvesi, bu sene de elektrikli araç endüstrisinde yetkin kişileri, konuyla ilgili önemli çalışmalar yapan akademisyenleri, öğrencileri ve ilgi duyan bütün herkesi bir araya getirmeyi hedefliyor. İTÜ Elektrikli Araçlar Zirvesi’nde, elektrikli kara, hava araçları ve raylı sistemlerin dünya ve ülkemiz açısından potansiyeli değerlendirilmekte, bu alandaki yatırımlara dikkat çekilmekte ve geleceğe ışık tutulmaktadır.

Bununla birlikte çeşitli üniversitelerin elektrikli araba takımlarına kendilerini tanıtma imkanı vererek üniversite öğrencilerinin bu alanda yaptığı kolektif çalışmalar hakkında bilgi verebileceği ve konuyla ilgilenenlerin fikir alışverişinde bulunabileceği etkinlikde, katılımcıların bireysel yorum yapabilmeleri hedeflenmekte. Etkinlik sırasında gerçekleştirilmesi planlanan “Vaka Analizi” ve “Atölye Çalışmaları” ile katılımcılara farklı perspektifler kazandıracak deneyimler yaşatılması hedefleniyor. Bunun yanı sıra, son yıllarda elektrikli araç teknolojisinin gelişmesiyle akla ilk gelen kavramlardan ENDÜSTRİ 4.0 VE IoT konularını da entelektüel bir bakış açısıyla ele alınacak.

13 Aralık tarihinde kapılarını katılımcılara açacak olan etkinlik, iş insanlarını, akademisyenleri, öğrencileri ve sektöre meraklı herkesi aynı çatı altında bir araya gelecek. Bini aşkın katılımcının yer alması beklenen etkinlik elektrikli araçların dünya ve ülkemiz açısından potansiyelini değerlendirecek.

Etkinlikte elektrikli kara araçlarının günümüzdeki potansiyeli ve gelecek hayatımızdaki rolü, savunma sanayiindeki kullanımı; otonom araç teknolojileri ve raylı sistemler gibi birçok önemli konu TEHAD, Otokar, Borusan Otomotiv, Ford Otosan gibi sektörün önde gelen firmalarından katılan konuşmacılar tarafından incelenecek.

İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nin ev sahipliğinde 13 Aralık tarihinde düzenlenecek olan Elektrikli Araçlar Zirvesi hakkında daha fazla detay için elektrikliaraclarzirvesi.org web sitesini ziyaret edebilirsiniz.


İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın