Audi Araçlarını Geri Çağırıyor

Audi Araçlarını Geri Çağırıyor
Audi Araçlarını Geri Çağırıyor

Audi, hava yastıklarındaki üretim hatası nedeniyle, 107 bin otomobili geri çağırma kararı aldı.


Üretici Takata’nın hava yastıklarındaki üretim hatası nedeniyle Audi’nin 2000 ve 2001 model TT Roadster, 2000 model TT Coupe, 1998 model A8 ve 1998-2000 yıllarında üretilen A6 ve A8 otomobiller geri çağıracak.

Japon üretici Takata’nın hava yastıklarındaki üretim hatası nedeniyle oluşan hatadan Audi, BMW, Honda, Daimler Vans, Fiat Chrysler, Ferrari, Ford, General Motors, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Toyota ve Volkswagen gibi markaların etkilendiği bildirilmişti.

Takata, 9 Ocak’ta yaptığı açıklamada hava yastıklarının sert bir savrulma veya çok fazla baskıyla patlamasına yol açan imalat hatası nedeniyle 10 milyon hava yastığının bulunduğu araçları geri çağırma kararı almıştı.

Şirketin araç sahiplerine bu konuda uyarı yazısı gönderdi. Mart başından itibaren geri çağrılan araçlardaki parçalar değiştirilecek.

Toplamda 70 milyon araç geri çağrılma sürecinde

Hatalı hava yastıkları nedeniyle dünya genelinde 19 otomotiv üreticisi, toplamda 70 milyon aracı geri çağırmaya hazırlanıyor. Takata’nın 1995-2000 yıllarında ürettiği hava yastıklarının toplam 100 milyon araçta bulunduğu tahmin ediliyor.

Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın