Corona Virüsü Geçirmeyen Otomobil Üretilecek

Corona Virüsü Geçirmeyen Otomobil Üretecek
Corona Virüsü Geçirmeyen Otomobil Üretecek

Corona virüsü için yeni önlem Çinli otomobil üreticisi Geely’den geldi.


Volvo bünyesinde bulunan Çinli otomobil üreticisi Geely, Corona virüsü gibi bulaşıcı virüsleri barındırmayan otomobiller üretecek.

Corona virüsü son zamanlarda dünya gündeminde birinci sırada geliyor. İnsanlar bu virüsten korunmak için maske takmak gibi birçok yöntem kullanılıyor. Çinli otomobil üretici Geely corona virüsünden korunmak için araçlarında anti-bakteriyel sistemler ve yeni havalandırma sistemleri kullanacağını açıkladı.

Geely ‘nin şirket CEO’su An Conghui konu ile ilgili, “Geely Auto’nun Avrupa, ABD ve Çin’deki araştırma-geliştirme ve tasarım ekipleri birlikte çalışarak, anti-bakteriyel ve anti-viral özellikleri olan, havalandırma sistemleriyle düğmeler ve kollar gibi sık dokunulan yüzeylerde kullanılabilecek, çevresel açıdan sürdürülebilir malzemeler geliştirecek. Salgının önlenmesi, toplumun tüm kesimlerinin katılımıyla uzun süreli bir çaba gerektiriyor. İnsanlar en yaygın ulaşım aracı olan arabalarında çok zaman geçiriyor. Arabalar ikinci evleri gibi. Geely Auto, corona virüsü ile mücadele kapsamında havayı temizleyecek ve virüsleri filtrelenecek, sağlıklı ve akıllı arabalar geliştirmek için yaklaşık 53 milyon dolar kaynak aktardı.” Açıklama yaptı.

Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın