Otomobil Devi FCA Maske Üretimine Başlıyor

Otomobil Devi FCA Maske Üretimine Başlıyor

Otomobil Devi FCA Maske Üretimine Başlıyor. Tüm dünyada hızla yayılan Korona Virüsü bazı ihtiyaçları da beraberinde getirdi. Bu ihtiyaçlardan biri de koruyucu yüz maskeleri. Koruyucu yüz maskesinin üretiminin yetersiz olduğu şu günlerde birçok farklı sektördeki üreticiler maske üretimine yönelerek bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyor. Bunlardan biri de Otomobil Devi FCA oldu. Birçok farklı otomobil markasını bünyesinde bulunduran ve birçok üretim tesisine sahip olan FCA grubu, Asya’daki üretim tesislerinin bir kısmını sadece bu koruyucu yüz maskesi üretimine ayırmaya hazırlandığını açıkladı.


FCA (Fiat Chrysler Automobiles) Grubu’nun Asya’da bulunan tesislerinde üretime ara verilmiş durumda. FCA Grup CEO’su Mike Manley ihtiyaç olması durumunda bu tesislerden birini sadece medikal ürünler üretmek için dönüştürebileceklerini ve önümüzdeki haftalarda maske üretim adedini ayda 1 milyon olacağını söyledi.

Koruyucu yüz maskesi üretimi, korona virüsü salgınından korkunç bir şekilde etkilenen İtalya için büyük önem arz ediyor. Bu nedenle Otomobil Devi FCA Maske Üretimine Başlıyor. FCA’nın bu çabalarına ek olarak Ferrari de hastalarının ihtiyacı olan aspiratörleri üretmeye başlayacak.

Dünya çapındaki tüm tesislerinde otomobil üretimine ara veren FCA, bu durumun dünya ekonomisine daha büyük bir problem oluşturmaması için elini taşın altına koyan firmalardan biri oldu.

FCA, Avrupa’daki tesislerinde üretime zaten ara vermişti. Ferrari ise iki fabrikasında da üretime ara verdiğini duyurmuştu. İtalya’daki korona virüsüne bağlı vaka ve ölüm sayısı ciddiyetini koruyor.

FCA (Fiat Chrysler Automobiles) Grubu Hakkında

Fiat Chrysler Automobiles N.V. (FCA), İtalyan-Amerikan otomotiv şirketidir. Şirket, 2014 yılında İtalyan Fiat ile Amerikan Chrysler’in birleşmesi sonucunda kurulmuş olup dünyanın yedinci büyük otomobil üreticisidir. FCA, New York Menkul Kıymetler Borsası ve İtalya Borsası’nda işlem görmektedir. Şirket Hollanda’ya kayıtlı olup merkezi Londra’da yer almaktadır.

Fiat Chrysler Automobiles’in markaları, FCA Italyve FCA US olmak üzere iki ana yan kuruluş aracılığı ile faaliyet göstermektedir. FCA, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep, Lancia, Ram Trucks, Abarth, Mopar, SRT, Maserati, Comau, Magneti Marelli ve Teksid markalarının sahibidir. FCA günümüzde dört bölgede (NAFTA, LATAM, APAC, EMEA) faaliyet göstermektedir. Kaynak: Wikipediaİlk yorum yapan olun

Cevap Yazın