2020 Hyundai İ30 Üretimi Başlıyor

2020 Hyundai İ30

2020 Hyundai İ30 ufak bir kozmetik operasyonun ardından seri üretime giriyor. 2020 Hyundai i30 bugün, Çek Cumhuriyeti’nde bulunan Hyundai fabrikasında seri üretime geçiyor. Geçtiğimiz şubat ayında tanıtılan, makyajlı 2020 Hyundai i30 modeli de Korona virüsü salgınından etkilenen modeller arasında yerini almıştı. Pandemi nedeniyle üretim takviminde gecikme yaşayan Hyundai bugünden itibaren yeni Hyundai i30 modelinin üretimine başlıyor.

Yeni Hyundai İ30 Özellikleri


Yeni bir tasarıma, gelişmiş̧ bağlantı özelliklerine sahip olan Yeni i30, ayrıca elektrikli 48 voltluk hafif bir hibrit seçeneği de sunuyor. Bu yeni özelliği ile yakıt verimliliğini artıracak olan Hyundai i30, ayrıca sportif N Line gövde kitiyle de performans tutkunlarının ilgisini çekecek.

Gövde üzerindeki bazı değişikliklerle daha geniş̧ ve daha modern bir görünüşe kavuşan otomobilin karakteristik özellikleri arasında yeni nesil ön ızgara, en fazla dikkat çeken detay olarak öne çıkıyor. N Line ve normal versiyonlarda iki farklı şekilde kullanılan bu ızgara, geniş̧ hava girişli tamponla kombinlenerek sunuluyor. Böylelikle daha zarif ve daha estetik bir yapıya kavuşan tasarım, yeni nesil çok yönlü, V şekilli LED farlarıyla da bir bütünlük gösteriyor. Arkada ise aerodinamik yenilikler göze çarpıyor. Daha fazla sürüş̧ performansı ve aerodinamizm için geliştirilen difüzörlü tampon, çift çıkışlı son susturucu ve sportif görünümü pekiştiren siyah plastik parçalar otomobile yepyeni bir kimlik kazandırıyor. Yeni i30 N Line, park halinde olsa bile hızı ifade eden yeni tip 17 ve 18 inç jant tasarımıyla geliyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Yeni Motorlar ve 48 volt hafif hibrit sistemi

Yeni i30 N Line Hatchback ve Fastback, daha dinamik bir sürüş̧ için yeni 1.5 lt T-GDi (160 PS) ve 1.6 lt dizel (136 PS) motorlarıyla satışa sunulacak. Yenilenen araçta ayrıca süspansiyon ve direksiyon sisteminde de geliştirmeler bulunuyor.

Hyundai ayrıca, daha önce de sunduğu 1,0 litre T-GDI 120 beygirlik motor seçeneğini bu kez 7 ileri DCT şanzımanla birleştiriyor. Bu seçenek, 48 volt hafif hibrit özelliğine de sahip olacak. Hyundai’nin yakıt ekonomisi için geliştirdiği 48 volt hibrit sistemi, 1,6 litrelik dizel motorlarda standart olarak sunulacak ve 6 ileri Akıllı Manuel Şanzıman (iMT) veya 7 ileri çift kavramalı şanzıman (7DCT) ile satılacak. Dizel motorlardan bir diğer versiyon ise 115 beygir gücündeki 1,6 litrelik ünite. Bu motor, 6 ileri manuel ve 7 ileri DCT şanzıman seçenekleriyle tercih edilebiliyor.

2020 Hyundai İ30 modelinin yıl sonunda kadar piyasaya sunulması bekleniyor.İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın