2021 Model Mercedes-Benz S Serisine O Özellik Geliyor

Otomobil sektöründe ilk başlarda gelen şirketlerinden biri ise Mercedes Benz, S serisi modeli 12.8 inçlik LG OLED ekrana yer verecek.


Teknolojinin gelişmesiyle popülaritesinin daha çok artmasıyla birlikte OLED ekranlar hız kesmeden daha çok yere yayılmaya devam ediyor.

Model

Akıllı telefonlar ve Televizyonlara kadar ulaşan teknoloji, şimdi ise otomobillere gelmekte. Üstün Alman teknoloji devi olan Mercedes Benz, 2021 model S serisiyle araçlarında LG‘ 12.8 inçlik OLED ekranına yer verecek.

Model Mercedes Benz S

Mercedes Benz, yeni S serisiyle araçlarını OLED ekranlarıyla donatacak; Bütün araçlar standart olarak OLED ekranıyla gelecek.

Mercedes-Benz, S serisi otomobiller için gerekli olan OLED ekranı, LG’nin yan kuruluşu LG Display tarafından sağlanmış olacak. İki şirket 2016’yılından beri birbirleriyle irtibat halinde.

Mercedes-Benz’ 2018 modelleri içinde, isteğe bağlı olarak OLED arka lambalar yine LG Display tarafından tedarik yapılabilecek.

OLED Ekranı nedir?

LED ile LCD bir ekran teknolojisi olan OLED adının Türkçe açılımıyla Organik Işık Yayan Diyotlar, LED teknolojisinin farklı bir versiyonudur.

OLED’ genel olarak diğer ekran teknolojilerinden ayıran özellik ise yarı iletkenlerden geçen elektrik sayesinde ışığın oluşması ışığın ekranın alt katmanında yer almakta olan yayıcı tabadaki deliklerine ışığın yöneltilmesiyle birlikte görüntü vermesidir. Teknoloji ilk olarak Kodak tarafından üretimi yapılmıştı.


İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın