PTT APG İle Yurt Dışı Postalarınıza Hız Katın

PTT Kargo’nun 2008 yılında hayata geçirilmesiyle yıllar boyunca edindiği posta tecrübesini kargo hizmetlerine de yansıtan PTT A.Ş., bu alandaki faaliyetlerini “Her yere zamanında” sloganıyla yürütüyor.


APG (Acele Posta Gönderisi), acele olarak alıcısına teslim edilmesini istediğiniz yurt dışı gönderileriniz için yararlanabileceğiniz, PTT’nin varış posta idareleri ile imzaladığı ikili anlaşmalar çerçevesinde 110 ülkeye verdiği öncelikli hizmetidir.

PTT’nin Kullanıcısı olduğu IPS (Uluslar arası Posta Sistemleri) programı sayesinde APG’lerin takibi 90 ülke ile elektronik bilgi alışverişi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca gönderici/alıcı ya da varış ülkesi tarafından internet sitesinden APG’lerin takibi yapılabilmektedir.

APG hizmeti, özel ulak, uçak ek hizmetlerini kapsamakta olup ayrıca hiçbir ek ücret uygulanmamaktadır.

Bu gönderilerin kaybolması, çalınması ve hasarı halinde yapılan ülkeler arasındaki ikili anlaşmalar çerçevesinde hak sahiplerine tazminat ödenmektedir.

Bu gönderilerle ilgili haber isteme süresi gönderinin postaya verildiğinin ertesi gününden başlamak üzere 4 ay ile sınırlıdır.

PTT Acele Posta Servisine açık ülkelere buraya tıklayarak​ ulaşabilirsiniz.

Ticari APG Hizmeti

Dolaylı temsil ve basitleştirilmiş usul kapsamında değeri 7500 Euro’ ya kadar olan e-ticaret ürünleri herhangi bir ek ücret alınmaksızın kabul edilmektedir. Gümrük beyanı Şirketimizce gönderilerin yurt dışı edilmesinden önce verilmektedir. Müşterilerin talebi halinde gümrük beyan numarası kendilerine e-posta aracılığıyla iletilmektedir. Müşteriler bu beyan numarası ile “Vedop”tan vergi iadelerini almaları mümkün bulunmaktadır.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz