Burun Estetiği Sonrası Eski Haline Döner mi?

Abone Ol  


Burun estetiği; genel olarak burunda görülen şekil bozuklarının giderilmesi amacıyla tercih edilen, bunun yanı sıra sağlık sorunlarını giderirken burunda görülen şekil bozuklukları da değiştirilen estetik çeşididir. Burun estetiği yaptırmak isteyen insanların ise; estetikten önce ve estetikten sonra ortaya çıkacak olan durumları bilmeleri gerekir. Ameliyat sonrası en çok merak edilen konu, burun eski haline döner mi, konusudur. Bu bağlamda; bazı durumlarda burnun eski haline dönebileceği, bazı durumlarda dönemeyeceği bilinmeli ve burnun ilk hali üzerinden ne tür değişiklikler yapıldığı dikkate alınmalıdır.

Burun Estetiği Sonrası Burun Hangi Durumlarda Eski Haline Döner?

Burun estetiği tamamlandıktan sonra, burnun önceki haline ve ameliyat durumuna bağlı olarak burun eski haline dönebilir.

Bu bağlamda, burnun eski haline dönebileceği durumlar şu şekildedir:

  • Burnun daha önceki halinin düşük burun olması ve ameliyattan sonra; burnun darbe alması, çıkarılması gereken zamandan daha önce tamponların çıkarılmış olması gibi hallerde tekrar eski haline dönebilir.
  • Burnun ucunun veya çeşitli kısımlarının orantısız olarak büyük olması, burun estetiği sonrası düzeltilen bir durumdur. Ancak sonradan ortaya çıkacak olan; burunda ödem birikmesi, hamilelik döneminde vücutla birlikte burnunda fazla miktarda büyümesi ve bu tür durumlarda yeniden büyüme gerçekleşebilir.
  • Burun içerisinde bulunan etlerin alınması da burun estetiği ameliyatları ile sağlanır. Ancak burun yapısının ve kişinin sağlık durumunun elvermesi sonucunda yeniden et oluşumu gözlemlenebilir. Bu tür durumlarda burun, estetik öncesi haline dönecektir.

Belirtilen durumlar sonucunda burun, burun estetiği olmadan önceki haline; kısmen, aynı şekilde veya daha fazla etki görülecek şekilde dönebilir.

Burun Estetiği Sonrası Eski Haline Dönmemesi İçin Neler Yapılmalıdır?

Burun estetiği yaptıran ve burnunun eski haline dönmesinden endişe eden kişiler, bu konu için endişe etmemelidir. Zira doktor tarafından önerilen ve gereği kadar dikkat edilen durumlarda burun eski haline dönmeyecektir.

Belirtilenler kapsamında, dikkat edilmesi ve yapılması gerekenler şu şekildedir:

  • Burun içerisine yerleştirilen ve şeklin tam olarak oluşmasına yardımcı olacak tamponların belirli kullanım süreleri vardır. Bu süreler, doktorlar tarafından; gerçekleştirilen ameliyatın kolay veya zor olmasına, burun estetiği yaptıran kişinin öngörülen iyi olma süresinin ne olduğuna ve vücut yapısına bağlı olarak belirlenir. Belirlenen süreden önce de kesinlikle tamponlar çıkarılmaz.
  • Ameliyat sonrası yapılması gereken pansumanların tam zamanında yapılmasına gereken önemi vermek
  • İstenen estetik hale gelen burnun, ameliyattan sonra darbe almamasına ek olarak önem vermek gerekir. Çünkü, burun estetiklerinin büyük bir kısmı; burnun görünüş olarak beğenilmiyor olmasına bağlı olarak uygulanır. Sonuç olarak da darbe alınması halinde burnun şekil olarak yeniden bozulması oldukça olasıdır.
  • Kullanılması gereken kremlere ve ilaçlara gereken önemi vermek gerekir. İlaçlar sayesinde kan değerleri normale gelirken, kemik yapısının da daha güçlü olması sağlanır. Kremler sayesinde ise ameliyat izlerinin tamamen silinmesi ve istenilen görüntünün oluşması sağlanır.

Bu tür durumlara dikkat etmek, burun estetiği sonrası burun eski haline döner mi, kaygısı yaşayan insanların yapması gereken işlemdir. Gereken özeni sağlamaları halinde burun estetiği yaptıran kişiler, burunlarının eski haline dönmeyecek olduğunu bilmelidirler.

Bu içerik https://www.ankaraveburunestetigi.com/ web sitesinden derlenmiştir.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz