İkinci El Araç Satın Almadan Önce Mutlaka Yanıtlamanız Gereken Sorular!

İkinci El Araç Satın Almadan Önce Mutlaka Yanıtlamanız Gereken Sorular!
İkinci El Araç Satın Almadan Önce Mutlaka Yanıtlamanız Gereken Sorular!

Özellikle ikinci el araç almak istiyorsanız, öncelikle yanıtlamanız gereken bazı sorular var. İkinci el otomobil almak, oldukça zahmetli olabilir. Bunun yanı sıra birçok sorun potansiyelini de taşır. Bu sorunları aşmak için öncelikle kendinize bazı sorular sormalı ve bunların cevaplarını net olarak verebilmelisiniz.

Uzmanlar, ikince el araç almadan önce beklentilerin ve ihtiyaçların belirlenerek, geniş bir piyasa araştırılması yapılmasını önerir. Otomobil piyasasını araştırmadan önce beklenti ve ihtiyaçların belirlenmesi, işinizi büyük oranda kolaylaştırır.

Ne Tip Bir Araca İhtiyacım Var?

2. el arabalar mevzu bahis olduğunda, kendinize sormanız gereken ilk ve en önemli soru, hangi tipte, nasıl bir otomobile ihtiyacınız olduğudur. İhtiyacın ve beklentinin belirlenmesi, seçeneklerin büyük oranda daralmasına yardımcı olacaktır. İhtiyacınızı belirlerken, önemli maddelerden biri; otomobili iş için mi yoksa şahsi kullanım için mi alacağınızdır. İki farklı kullanım için çok farklı tipte araçlar bulunur. Bunun yanı sıra sormanız gereken bir diğer soru; otomobilin şehir için de mi yoksa uzun yollarda mı kullanılacağının belirlenmesidir.

Sorulacak sorulardan bir diğeri ise, aile üyelerinizin sayısıdır. Aile üyelerinin sayıları arttıkça alacağınız arabanın geniş hacimli olması da avantaj sağlayacaktır. Tüm bu ihtiyaç ve beklentiler alt alta sıralandıktan sonra, marka ve model seçimine geçebilirsiniz.

Nasıl Bir Marka/Model Seçmeliyim?

Sedan, Hatchback, SUV, Station Wagon, Pick-Up gibi birçok farklı araba tipi vardır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda otomobil tipini belirledikten sonra marka ve model seçimi yapmanız gerekir. Piyasada onlarca farklı marka ve bunlara bağlı olarak yüzlerce değişik model vardır. Marka ve model belirlemesi yaparken, öncelikle yakıt tüketimi sorusunu sorabilirsiniz. Daha az yakıt tüketen bir araç şüphesiz daha avantajlı olacaktır. İkinci el otomobil seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta yedek parça kapasitesidir. Piyasada kolaylıkla yedek parça bulabileceğiniz bir araç seçmek, ileride büyük avantajlar sağlayabilir. Yine servis sayısı fazla olan bir markanın seçimi de daha iyi olacaktır.

Marka ve model seçerken kendinize sormanız gereken bir diğer soru, otomobilin üretim tarihidir. Bu arabayı kaç yıl boyunca kullanmak istiyorsunuz? Bu sorunun cevabına göre, yaşı daha küçük ya da daha büyük bir otomobil seçebilirsiniz.

Otomobilin Dış Görünüşü Beni Tatmin Ediyor mu?

İkinci el otomobil seçimi yaparken kendinize sormanız gereken sorulardan bir diğer ise, nasıl bir dış görünüşe sahip olmasını istediğinizdir. Alacağınız otomobilin ihtiyaçlarınıza cevap vermesi, beklentilerinizi karşılaması, kullanışlı ve konforlu olması çok önemlidir. Bunun yanı sıra estetik açıdan da beklentilerinizi karşılayan bir otomobil, sizi daha mutlu edecektir. Hep hayalini kurduğunuz otomobilin nasıl bir görüntüsü olduğunu düşünerek, doğru seçimi yapmanız önemlidir.

Tüm Sorularınızın Cevabı OtoSOR’da!

İkinci el otomobil almak konusunda çekinceleriniz varsa ya da hayalinizdeki gibi bir araba bulamıyorsanız, OtoSOR sizin için var. İkinci el taksitle araba satışıyla dikkat çeken firma, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize cevap olacaktır. OtoSOR, yüzde 30 peşinat ve 48 aya kadar vade fırsatıyla cazip taksit seçenekleri sunar. Uzman ve geniş bir kadroya sahip olan firmada, ihtiyacınıza göre birçok hizmetten faydalanabilirsiniz. Özellikle ikinci el araba satın almak isteyenler için vadeli satış hizmeti öne çıkarken, bir yanda da arabasını takas etmek isteyen ve alacağı yeni aracı vadeli olarak almak isteyenler için de seçenekler bulunmaktadır.

OtoSOR’u ziyaret ederek, ikinci el araba fiyatları, tipleri, markaları ve modelleri açısından kıyaslama yapabilir, hayalinizdeki otomobile; güven içerisinde ve hızlı bir biçimde kavuşabilirsiniz.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz