Adalet Bakanlığı CTE Personel Alımı Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı! Tercihler Ne Zaman Yapılacak?

adalet bak

Adalet Bakanlığı, Ceza İnfaz Kurumu (CTE) personel alımı için düzenlediği sözlü sınav sonuçlarını duyurdu. 3 Temmuz – 5 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen sınavlara katılan adaylar, sonuçları Adalet Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden öğrenebilecekler. Sözlü sınavda başarılı olan adaylar, tercih işlemlerine başlayabilecekler.

Adalet Bakanlığı CTE Personel Alımı Sözlü Sınav Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Adalet Bakanlığı’nın Ceza İnfaz Kurumu (CTE) personel alımı için yaptığı sözlü sınav sonuçları, Adalet Bakanlığı’nın resmi internet adresi olan [https://cte.adalet.gov.tr/] üzerinden sorgulanabilecek. Adaylar, T.C. kimlik numaralarını girerek sınav sonuçlarına erişebilecekler. Sözlü sınav sonucu ekranına [buradan] ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı CTE Personel Alımı Hangi Kadrolar İçin Yapılıyor?

Adalet Bakanlığı’nın Ceza İnfaz Kurumu (CTE) personel alımı, psikolog, öğretmen, sosyal çalışmacı, veteriner, mühendis, diyetisyen ve fizyoterapist gibi farklı kadrolar için yapılıyor. Bu alımda toplamda 626 sözleşmeli personel alınacak.

Adalet Bakanlığı CTE Personel Alımı Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

Adalet Bakanlığı’nın Ceza İnfaz Kurumu (CTE) personel alımı için sözlü sınavda başarılı olan adayların tercih süreci başlayacak. Adaylar, ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde (en geç 11 Ekim 2023 tarihine kadar) tercih belgelerini bilgisayar ortamında doldurarak Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne posta ile göndermeleri veya bizzat teslim etmeleri gerekecek. Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle belirtilen tarihten sonra başvuru yapanlar ile eksik belge ibraz edenlerin atamaları yapılmayacak.

Adalet Bakanlığı CTE Personel Alımı Tercih Belgeleri Nereden Alınacak?

Adalet Bakanlığı’nın Ceza İnfaz Kurumu (CTE) personel alımı için tercih belgeleri, Adalet Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden indirilebilecek. Adaylar, tercih belgelerini [buradan] indirebilirler. Tercih belgeleri tükenmez kalem, kurşun kalem, pilot kalem vb. kalemler kullanarak elle doldurulmayacak, bilgisayar ortamında doldurulacaktır.

Adalet Bakanlığı CTE Personel Alımı Tercih Belgeleri Hangi Evraklarla Birlikte Gönderilecek?

Adalet Bakanlığı’nın Ceza İnfaz Kurumu (CTE) personel alımı için tercih belgeleri, aşağıdaki evraklarla birlikte gönderilecektir:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Diploma veya mezuniyet belgesi fotokopisi
  • KPSS sonuç belgesi
  • Sözlü sınav sonuç belgesi
  • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
  • Adli sicil kaydı
  • Sağlık raporu
  • 2 adet vesikalık fotoğraf

Adaylar, bu evrakları tercih belgeleriyle birlikte Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Hacı Bayram Mahallesi Agâh Efendi Caddesi No:12/1 Altındağ/ANKARA adresine posta ile gönderecekler veya bizzat teslim edecekler. Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle belirtilen tarihten sonra başvuru yapanlar ile eksik belge ibraz edenlerin atamaları yapılmayacaktır.

Adalet Bakanlığı CTE Personel Alımı Atamaları Ne Zaman Yapılacak?

Adalet Bakanlığı’nın Ceza İnfaz Kurumu (CTE) personel alımı için atamalar, tercih sürecinin tamamlanmasının ardından yapılacak. Atama sonuçları, Adalet Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden duyurulacak. Adaylar, atama sonuçlarını [buradan] takip edebilecekler. Atanan adaylar, görev yerlerine en geç 15 gün içinde başlamak zorunda olacaklar. Aksi takdirde atamaları iptal edilecek.

Adalet Bakanlığı CTE Personel Alımı Hakkında Daha Fazla Bilgi Nereden Alınabilir?

Adalet Bakanlığı’nın Ceza İnfaz Kurumu (CTE) personel alımı hakkında daha fazla bilgi almak isteyen adaylar, Adalet Bakanlığı’nın resmi internet sitesini ziyaret edebilirler. Ayrıca, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün 0 (312) 417 77 70 numaralı telefonunu arayarak da bilgi alabilirler.