Adra GYO Halka Arzında Rekor Talep: Borsada İşlem Görme Tarihi Belli Oldu

bist

Adra Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), 14-15 Eylül tarihlerinde gerçekleştirdiği halka arzda rekor bir talep aldı. Halka arzda 1 TL nominal değerli paylar 22,66 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunuldu. Adra GYO halka arzının büyüklüğü 1,6 milyar TL olarak açıklandı. Halka arzda yatırımcılara 34 lot dağıtıldı.

Adra GYO Halka Arzında Yüzde 100 Başarı

Adra GYO, halka arzında yüzde 100 başarı elde etti. Halka arzda toplam 70 milyon adet pay satışa sunuldu. Bu payların 35 milyon adedi bireysel yatırımcılara, 35 milyon adedi ise kurumsal yatırımcılara ayrıldı. Halka arzda bireysel yatırımcılara 34 lot, kurumsal yatırımcılara ise 1.029.412 lot dağıtıldı.

Adra GYO’nun Borsada İlk İşlem Günü

Adra GYO’nun Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacağı tarih belli oldu. Şirketin payları, 20 Eylül Çarşamba günü ADGYO koduyla Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak. Adra GYO’nun halka arz fiyatına göre piyasa değeri yaklaşık 1,6 milyar TL olacak.

Adra GYO Hakkında

Adra GYO, gayrimenkul yatırım ortaklığı sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirketin portföyünde konut, ofis, alışveriş merkezi, otel ve lojistik gibi farklı gayrimenkul segmentlerinden projeler bulunmaktadır. Şirketin portföy değeri yaklaşık 2,3 milyar TL’dir. Şirketin vizyonu, gayrimenkul sektöründe lider ve yenilikçi bir oyuncu olmaktır.