Vespa’nın yeni modelleri İtalyan Başkonsolosluğu’nda tanıtıldı

vespa

İtalya’nın efsanevi scooter markası Vespa, Türkiye’deki temsilcisi Doğan Trend Otomotiv tarafından düzenlenen özel bir etkinlikte en yeni modellerini tanıttı. Vespa’nın tüm dünyaya scooter tutkusunu yaydığı bu etkinlik, İstanbul İtalya Başkonsolosluğu’nda gerçekleşti. Bu özel organizasyonda, mevcut tüm Vespa modelleri sergilendi ve ayrıca Vespa 946 10. Yıl Serisi “Bunny” ve Vespa GTV gibi yeni modeller de tutkunlarıyla buluştu.

Renkli ve Keyifli Bir Tanıtım Etkinliği

Etkinliğe iş ve sanat dünyasının önde gelen isimlerinden Vespa tutkunları ve Vespa fan kulüpleri katıldı. Renkli Vespa scooter’ları, konsolosluğa konvoy halinde gelerek etkinliğe başladı. İtalya İstanbul Başkonsolosu Elena Clemente, Doğan Trend Otomotiv Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Kağan Dağtekin ve Doğan Trend Otomotiv Motosikletten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Acar’ın da katıldığı etkinlikte, yeni modellerin örtüleri kaldırılarak Vespa tutkunlarına tanıtıldı. Ayrıca, İtalyan mutfağından lezzetli ikramlar eşliğindeki DJ performansıyla katılımcılar keyifli saatler geçirdi.

Yeni Vespa GTV: Sportif ve Modern Tasarım

Yeni Vespa GTV, sportif, modern, klasik ve cesaretin çarpıcı bir kombinasyonunu sunuyor. Vespa’ya adını veren Vespone’nin gezgin ruhunu benimseyen GTV’de, tek minderli, iki renkli selenin arka kısmına gövdeyle uyumlu bir aksesuar kapağı eklenebiliyor. Modelin yarış motosikleti vurgusu, turuncu dokunuşları ve mat siyah renkte sportif jant tasarımıyla dikkat çekiyor. Vespa GTV’nin farklı göstergeleri, karakteristik boru tipi gidona orijinal bir dirsekli braket kullanılarak bağlanıyor ve yarış dünyasından ilham alan üst rüzgarlığın içine yerleştiriliyor.

Vespa 946 10. Yıl Serisi “Bunny”

Vespa, 2011 yılında prototip olarak tanıtılan, 2013 yılında seri üretime geçirilen 946 Serisi için özel bir versiyonu Türkiye’de satışa sunuyor. Vespa 946 10. Yıl Serisi “Bunny,” yıllık 1.000 adetlik limitli bir üretimle Türkiye pazarında yer alacak. Bu özel versiyon, Çin’in 12 hayvanlı ay takvimine göre üretilirken, ilk seneye özel olarak “Tavşan Yılı” teması benimseniyor. Vespa 946 Serisi, takip eden 12 sene boyunca ay takvimine özel hayvan sembollerinden ilham alarak sınırlı sayıda ve numaralandırılmış Vespa’ların üretilmesi planlanıyor. Türkiye’ye 150 adet Vespa 946 10. Yıl Serisi “Bunny” gelmesi planlanıyor.

Vespa’nın bu yeni modelleri, markanın güçlü ve eğlenceli karakterini yansıtıyor. Yenilikçi tasarımları ve teknolojileriyle Vespa, scooter tutkunları için bir kez daha vazgeçilmez bir seçenek olmaya devam ediyor.