Bir Çinli şirket daha Türkiye’de: SWM, resmen Türkiye’ye giriş yapıyor!

swm turkiyede

SWM Türkiye Pazarına Giriyor! İşte SWM Markasının Özellikleri ve Frekans Bilgileri

SWM, 1971 yılında İtalya’da kurulan ve 2014 yılında Çinli Shineray Holding tarafından satın alınan bir otomobil markasıdır. SWM, tasarım ofisi Milano’da olan ve İtalyan çizgileri taşıyan araçlar üretmektedir. SWM, Türkiye pazarına ATMO Grubu ile giriş yapmaya hazırlanmaktadır. SWM markasının Türkiye’deki faaliyetleri, frekans bilgileri ve yayın akışı hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

SWM Markası Nedir?

SWM, 1971 yılında İtalya’da kurulan bir otomobil markasıdır. SWM, başlangıçta motosiklet üretimi yapmaktaydı. 1984 yılında iflas eden SWM, 2014 yılında Çinli Shineray Holding tarafından satın alındı. SWM, SWM Motors olarak 2016 yılında Shineray Holding’e ait, Brilliance Shineray Chongqing Automobile Co. Ltd.’ye dahil edildi.

SWM, tasarım ofisi Milano’da olan ve tamamen İtalyan çizgileri taşıyan araçlar üretmektedir. SWM’nin, 1.000’den fazla kişinin görev yaptığı Ar-Ge Merkezi ise Çin’in Chongging şehrinde yer almaktadır. Marka, yılda 300 binden fazla araç üretimi gerçekleştirmektedir. SWM, plug-in hibritler ve elektrikli araçlar gibi pazar lideri teknolojiler ile tamamen yeni bir sürüş deneyimi sunmaktadır.

SWM, ekiplerinde BMW tasarımcılarının imzası olan araçlar üretmektedir. SWM’nin Ar-Ge ve üretim kalitesi, Brilliance-BMW kalite yönetim sistemine uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. BMW Group’un eski kalite direktörü Franz Gollmann tarafından gerçekleştirilen saha denetimleri ve kalite kontrolleri sayesinde tüm araçlar Avrupa standartlarında üretilmektedir.

SWM Türkiye Pazarına Nasıl Girecek?

SWM, Türkiye pazarına ATMO Grubu ile giriş yapmaya hazırlanmaktadır. ATMO Grubu, 2019 yılında kurulan ve otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. ATMO Grubu Türkiye CEO’su Anton Chernov, SWM markasının Türk müşterilerinin beğenisini hızla kazanacağından şüphemiz yok. Ulaşılabilir ve iddialı SUV modellerimizle Türk otomotiv pazarına dinamizm getireceğimize inanıyoruz” dedi.

Bayi yapılanmasını çok hızlı bir şekilde tamamlamak için görüşmelerin devam ettiğini vurgulayan Anton Chernov, “Kısa bir süre içerisinde Türkiye geneline yayılan güçlü yapılanmamız hazır hale gelecek. SWM ile hedefimiz, müşterilerimize tasarım ve performansın birleşimi ile güncel teknolojileri, maksimum güvenlikle sunmak. SWM markasıyla kısa sürede büyük başarı elde edeceğine inancımız tam” diye konuştu.

Türkiye’nin, SWM’in dünya çapındaki planında en önemli Avrupa pazarlarından biri olduğunu söyleyen SWM Denizaşırı Ülkeler Genel Müdürü Li Guo de, “Türk müşterilerimize en yüksek öncelikle davranacağız. Samimi ve içten hizmet anlayışımızla kısa zamanda Türk tüketicisinin kalbini kazanacağımıza inancımız tam” dedi.

SWM Markasının Özellikleri Nelerdir?

SWM markası, ulaşılabilir ve iddialı SUV modelleriyle dikkat çekmektedir. SWM’nin Türkiye pazarına sunacağı modeller arasında, SWM G01, SWM G01F, SWM G05 ve SWM X7 bulunmaktadır. Bu modeller, tasarım, performans, güvenlik ve teknoloji açısından birçok özelliğe sahiptir.

SWM G01, SWM’nin ilk SUV modelidir. SWM G01, 4.7 metre uzunluğunda, 1.9 metre genişliğinde ve 1.7 metre yüksekliğindedir. SWM G01, 1.5 litrelik turbo benzinli motoruyla 156 beygir güç ve 230 Nm tork üretmektedir. SWM G01, 6 ileri otomatik şanzımanıyla 100 km/s hıza 10.9 saniyede ulaşmaktadır. SWM G01, 8 inçlik dokunmatik ekranı, 360 derecelik kamera sistemi, çarpışma önleme sistemi, şerit takip sistemi, adaptif hız sabitleyici, anahtarsız giriş ve çalıştırma, deri koltuklar, elektrikli bagaj kapağı, panoramik cam tavan gibi birçok donanıma sahiptir.

SWM G01F, SWM G01’in plug-in hibrit versiyonudur. SWM G01F, 1.5 litrelik turbo benzinli motorun yanı sıra 82 beygir güç ve 250 Nm tork üreten bir elektrikli motora sahiptir. SWM G01F, bu sayede 238 beygir güç ve 480 Nm tork üretmektedir. SWM G01F, 6 ileri otomatik şanzımanıyla 100 km/s hıza 7.9 saniyede ulaşmaktadır. SWM G01F, 11.8 kWh kapasiteli lityum-iyon bataryasıyla 60 km menzile sahiptir. SWM G01F, SWM G01 ile aynı donanımlara sahiptir.

SWM G05, SWM’nin orta boy SUV modelidir. SWM G05, 4.8 metre uzunluğunda, 1.9 metre genişliğinde ve 1.7 metre yüksekliğindedir. SWM G05, 1.8 litrelik turbo benzinli motoruyla 184 beygir güç ve 300 Nm tork üretmektedir. SWM G05, 6 ileri otomatik şanzımanıyla 100 km/s hıza 9.5 saniyede ulaşmaktadır. SWM G05, 12.3 inçlik dokunmatik ekranı, 12.3 inçlik dijital gösterge paneli, 360 derecelik kamera sistemi, çarpışma önleme sistemi, şerit takip sistemi, adaptif hız sabitleyici, anahtarsız giriş ve çalıştırma, deri koltuklar, elektrikli bagaj kapağı, panoramik cam tavan gibi birçok donanıma sahiptir.