Çinli otomobil markası Hozon Neta yakında Türkiye’de!

hozon neta turkiye

Hozon Neta Türkiye’ye Geliyor: İşte Elektrikli Otomobillerin Yeni Yıldızı

Türkiye otomobil pazarına Çin rüzgarı esiyor. Çinli otomobil markası Hozon Neta, Türkiye’de satışa sunulmaya hazırlanıyor. Hozon Neta, Gürses Grup’un GRS Automobility şirketi tarafından temsil edilecek. Hozon Neta, ilk olarak tamamen elektrikli kompakt SUV modeli Neta U ile Türkiye yollarına çıkacak. Neta U, Aralık ayında satışa sunulacak. Hozon Neta, Neta U’nun yanı sıra Neta GT, Neta Aya ve Neta S modellerini de Türkiye pazarına getirecek.

Neta U: Elektrikli SUV

Hozon Neta’nın ilk modeli olan Neta U, yüzde yüz elektrikli bir kompakt SUV. Neta U, dünyanın en iyi batarya üreticilerinden CATL batarya ile 420 kilometre sürüş menzili (WLTP) sunuyor. Neta U, ayrıca 30 dakikada yüzde 80’e kadar hızlı şarj olabiliyor.

Neta U, V2L fonksiyonu sayesinde enerji kaynağı olarak da kullanılabiliyor. Neta U, kamp, doğal afet gibi durumlarda farklı elektronik cihazları şarj edebiliyor. Neta U, tek pedal sürüş modu, yüksek konfor ve teknoloji donanımları, iki adet 8 inç dokunmatik ekran, kaliteli iç mekan malzemeleri ile dikkat çekiyor. Neta U, aynı zamanda C-NCAP testlerinden 5 yıldız alarak güvenliğini kanıtlıyor.

Neta GT: Elektrikli Coupe

Hozon Neta’nın ikinci modeli olan Neta GT, tamamen elektrikli bir coupe. Neta GT, 0’dan 100 km/s hıza sadece 3,7 saniyede ulaşabiliyor. Neta GT, 2024 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Neta Aya: Elektrikli Aile Otomobili

Hozon Neta’nın üçüncü modeli olan Neta Aya, B segmenti bir elektrikli SUV. Neta Aya, küçük ailelerin gündelik hayatını kolaylaştırmak için tasarlanmış. Neta Aya, L4+ otonom sürüş desteği, fütüristik tasarım öğeleri, 21 hoparlörlü ses sistemi gibi birçok özellikle donatılmış. Neta Aya, 2024 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Neta S: Elektrikli Sedan

Hozon Neta’nın dördüncü modeli olan Neta S, bir hiper sedan. Neta S, 0’dan 100 km/s hıza sadece 3,9 saniyede ulaşabiliyor. Neta S, performans tutkunları için ideal bir elektrikli otomobil. Neta S, 2025 yılında Türkiye’de satışa sunulacak.