Black Friday indirimleri başladı mı, ne zaman başlayacak?

bf indirim

Black Friday İndirimleri Ne Zaman Başlıyor? İşte Fırsatlarla Dolu Alışveriş Günü

Black Friday indirimleri ile ilgili meraklı araştırmalar sürüyor. Her yıl belli dönemlerde yapılan ve birçok farklı sektörde büyük indirimler sunan Black Friday, alışveriş tutkunlarının heyecanla beklediği bir gün. Black Friday, ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk cuma günü olarak biliniyor. Peki, Black Friday indirimleri ne zaman başlıyor, hangi mağaza ve e-ticaret siteleri katılıyor? İşte Black Friday ile ilgili tüm detaylar.

Black Friday İndirimleri Ne Zaman Başlıyor?

Black Friday indirimleri bu hafta 24 Kasım tarihine denk geliyor. Bu hafta başında birçok e-ticaret sitesi Black Friday indirimlerini duyurdu. Türkiye’de sıklıkla kullanılan e-ticaret platformları 20-26 Kasım, 21-26 Kasım tarihlerinde kampanyalarını vatandaşlara sunuyor. Bu kampanyalarda, giyim, elektronik, gıda, kozmetik, mobilya, kitap, oyuncak gibi birçok farklı kategoride yüzde 90’a varan indirimler bulunuyor.

Black Friday Nedir, Nasıl Ortaya Çıktı?

Black Friday, ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk cuma gününe verilen isimdir. Bu gün, 1952’den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı olarak kabul edilir. Bu gün, mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday, bir resmi tatil sayılmaz ancak birçok iş yerinde izinli gün olarak kabul edilir.

Black Friday, tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde bu isimle anılmıştır. O gün, Philadelphia’da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır. Walmart, Amazon, Hepsiburada, Trendyol gibi ünlü mağaza ve e-ticaret siteleri her yıl, kapılarını müşterilerine daha erken açmaktadırlar ve işçilerin mesaisi daha yoğun geçmektedir.