Tesla Türkiye eski genel müdürü, istifası hakkında konuştu

teslaturkiye

Tesla Türkiye’nin Eski Genel Müdürü Kemal Geçer Neden İstifa Ettiğini Açıkladı

Tesla Türkiye’nin ilk ve tek genel müdürü olan Kemal Geçer, 15 Kasım’da istifa ederek görevinden ayrıldığını duyurdu. Geçer, istifasının ardından hakkında çıkan “gönderildi” iddialarına tepki gösterdi. Geçer, Tesla Türkiye’de yaptığı başarılı çalışmalara ve yeni görevine değindi.

Kemal Geçer, Tesla Türkiye’de Neler Yaptı?

Kemal Geçer, 2019 yılında Lufthansa’dan (Almanya) transfer edilerek Tesla Türkiye’nin ilk genel müdürü oldu. Geçer, otomotiv sektöründen gelmediği için başından beri eleştirilere maruz kaldı. Ancak Geçer, az sayıda personel, tek showroom, tek servis ve tek teslimat noktasıyla 5 ay gibi kısa bir sürede 11 bine yakın araç teslim ederek büyük bir başarıya imza attı. Geçer, Tesla Türkiye’nin satış rekorları kırmasında büyük rol oynadı.

Geçer, Tesla Türkiye’de yaptığı çalışmaları şöyle anlattı: “Türkiye’de otomotiv sektörünü 2024’te zor bir yıl bekliyor. Tesla’nın işi eğer gerekli yatırımları yapmazsa zor. Hep birlikte göreceğiz. Ama ben üstüme düşen görevi yapıp, söz verdiğim gibi tüm araçları sahiplerine zamanında teslim ettim. 2 yıllık görevimi zirvede bıraktım.”

Kemal Geçer, Neden İstifa Etti?

Kemal Geçer, 15 Kasım’da Tesla Türkiye Genel Müdürlük görevinden istifa ettiğini açıkladı. Geçer, istifasının nedenini ise Tesla merkezle yaşadığı anlaşmazlıklar olarak gösterdi. Geçer, Tesla merkezinin Türkiye pazarına gerekli yatırımları yapmadığını ve destek vermediğini belirtti. Geçer, bu yüzden gergin olduğunu ve 2 hafta yurtdışına tatile çıktığını söyledi.

Geçer, istifasının ardından hakkında çıkan “gönderildi” iddialarına ise şöyle tepki gösterdi: “Hakkımda yapılan ‘gönderildi’ yorumlarına üzüldüm çünkü gerçek değil. Tesla’nın 15 Kasım’da kontratı bittikten sonra kendisini göndermediğini, tam tersine görevinde istifa ettiğini belirtti. Ben istifa ettim, gönderilmedim.”

Kemal Geçer, Yeni Görevi Nedir?

Kemal Geçer, Tesla Türkiye’den ayrıldıktan sonra yeni bir göreve başladığını duyurdu. Geçer, Elon Musk’ın diğer şirketi olan Starlink Türkiye’nin Genel Müdürü olduğunu açıkladı. Starlink, uydu interneti sağlayan bir şirkettir. Starlink, Türkiye’de henüz faaliyete geçmedi ancak ön kayıtlar başladı. Geçer, Starlink Türkiye’nin Genel Müdürü olarak yeni bir başarı hikayesi yazmaya hazırlandığını söyledi.

Kemal Geçer, Tesla Türkiye’nin eski genel müdürü olarak yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettirdi. Geçer, istifasının ardından yeni görevine odaklandı. Geçer, Starlink Türkiye’nin Genel Müdürü olarak Türkiye’de uydu interneti devrimi yapmaya çalışacak.