ATA AÖF vize sınavları ne zaman, online mı olacak? ATA AÖF sınav tarihleri

ataaof

ATA AÖF Vize Sınavları Yaklaşıyor! İşte ATA AÖF Sınav Tarihleri ve Detayları

ATA AÖF, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin kısaltmasıdır. ATA AÖF, uzaktan eğitim veren bir fakültedir. ATA AÖF, 2023-2024 akademik yılı güz dönemi için kayıt yenileme işlemlerini tamamladı. Şimdi ise binlerce açıköğretim öğrencisi vize sınav tarihlerine odaklandı. ATA AÖF vize sınavları ne zaman, online mı olacak? ATA AÖF sınav takvimi nasıl? İşte ATA AÖF hakkında merak edilenler…

ATA AÖF Vize Sınavları Ne Zaman, Online Mı Olacak?

ATA AÖF, akademik takvimine göre vize sınav tarihlerini de adaylarla paylaştı. ATA AÖF vize sınavları, 25 – 26 Kasım tarihlerinde üç oturum şeklinde yapılacak. Sınavların yüz yüze mi yoksa uzaktan mı olacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Bu konuda son kararın, salgın durumuna göre alınacağı tahmin ediliyor.

ATA AÖF vize sınavlarına girecek olan adayların, sınav giriş belgelerini ATA AÖF resmi web sitesinden indirmeleri gerekiyor. Sınav giriş belgesinde, adayın sınava gireceği yer, saat ve salon bilgileri yer alıyor. Adaylar, sınava girmeden önce sınav giriş belgesi ve nüfus cüzdanı veya pasaport gibi resmi bir kimlik belgesi ile sınava girmeleri gerekiyor.

ATA AÖF Sınav Takvimi Nasıl?

ATA AÖF, güz dönemi için vize, final ve bütünleme sınavlarının tarihlerini akademik takviminde duyurdu. ATA AÖF sınav takvimi şöyle:

  • Vize Sınavları: 25 – 26 Kasım 2023
  • Final Sınavları: 13 – 14 Ocak 2024
  • Bütünleme Sınavları: 17 – 18 Şubat 2024

ATA AÖF sınavları, üç oturum halinde yapılacak. Sınavların saatleri ise şöyle:

  • I.Oturum: Saat 09.30
  • II.Oturum: Saat 14.00
  • III.Oturum: Saat 15.00

ATA AÖF sınavları, 20 sorudan oluşacak ve süre 30 dakika olacak. Sınavlarda, çoktan seçmeli sorular sorulacak. Sınavlarda, doğru cevap sayısının yüzde 25’i kadar yanlış cevap sayısı düşülecek. Sınavlarda, en az 50 puan almak gerekiyor.