Citroen C3 Makyajlandı

Citroen C Makyajlandı

Citroen C3 2020 Makyajlandı


Makyaj öncesinde LED gündüz sürüş farları ile halojen farları ayıran ön ızgaranın alt kısmı uzatılmış ve artık tüm versiyonlarda projeksiyon tip LED’ler ile donatılan farların çerçevesiyle birleşiyor. Öte yandan sis farı çevresi de farklı renkte alınabiliyor.

Renklere değinmişken, yeni Citroen C3 diğer modeller gibi bolca kişiselleştirme seçeneği sunacak. Yedi yeni gövde rengi, 4 farklı renk paketi, 4 tavan rengi ve 3 dekorasyon parçası temasına kavuşan C3’te 16 ve 17″ çaplı yeni jantlar da yer alacak. Makyaj öncesinde 36 olan kombinasyon sayısı, bu makyaj ile birlikte 97’ye çıkmış.

Akustik konforu arttıran Citroen, koltuklardaki köpük elemanlarını yeniden elden geçirmiş. Kol dayama donanımına kavuşan yeni C3 ayrıca 7″ boyutlu multimedya ekranı ile Apple CarPlay ve Android Auto fonksiyonlarını kazanmış.

Yeni C3’te artık ön park sensörüyer alacak. Otomatik acil durum freni, yaya tespit sistemi, hız sınırlayıcı ve sabitleyici, anahtarsız çalıştırma, kör nokta uyarı gibi donanımları sunmaya devam edecek.

Yeni C3’ün kaputunun altında üç silindirli 1.2 PureTech motor 83 bg, 5 ileri manuel ve 110 bg, 6 ileri manuel seçenekleri ile satılırken dizel kısmında ise yine 5 ileri manuel ile gelen 100 bg’lik 1.5 Blue HDi yer alacak. 110 bg’lik PureTech motor, isteğe göre EAT6 şanzıman ile alınabilecek.

Yenilenen Citroen C3 pazara 2020 haziranında giriş yapacak. 2020 bitmeden makyajlı C3’ü Türkiye yollarında da görebiliriz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın