2021 Renault Kadjar Önemli Yeniliklerle Geliyor

Yeni 2021 Model Renault Kadajar

Fransız Üretici Renault’un güçlü satış rakamları yakalayan Kadjar modelinin 2021 yılında piyasaya çıkması beklenen yeni hali önemli değişiklikleri de beraberinde getirecek. İkinci nesil olarak gelecek olan yeni Kadjar tamamen güncellenmiş bir tasarım ile gelecek. Yeni tasarımın yanında 2021 Renault Kadjar, birçok teknolojik güncellemeyi de beraberinde getirecek. Bunların içinden en önemli güncelleme ise yeni Kadjar ile birlikte gelecek yeni hibrit güç aktarımı sistemi olacak gibi.


Birinci nesil Renault Kadjar 2015 yılında satışta çıkmıştı ve insanlar tarafından çok sevilerek yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı. Daha sonra da 2018 yılında hafif bir makyaj operasyonu geçirmişti. Fakat 2021 model Renault Kadjar, makyajlı Kadjar’a göre çok farklı ve daha keskin hatlara sahip bir tasarım ile karşımıza çıkacak. Özellikle Renault’un yeni Clio, Capture ve Megane gibi birçok aracında kullandığı “C şeklindeki” LED farları 2021 Kadjar’da görmeyi bekliyoruz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

2021 Renault Kadjar modelinin iç kısmında da bazı yeniliklerle yer verilmiş. Söylentilere göre Yeni Kadjar’ın orta kısmındaki kontrol ekranı işlevinin yanında yerinden çıkarılabilen bir tablet olarak da kullanılabilecek. Bunun yanında yeni iç aydınlatma ve yeni döşeme seçenekleri de 2021 Kadjar modelinde karşımıza çıkacak yenilikler arasında.

2021 Renault Kadjar SUV modelin temelini ise yeni nesil Mitsubishi Outlander ve Nissan Qashqai’de de göreceğimiz CMF-C platformu oluşturacak. Platformun modüler yapısı ise Renault’nun Kadjar ailesini yarı hibrit ve hibrit türevler ile doldurmasına yardımcı olacak.

Bazı iddialara göre gelecek ilk hibrit araç, Captur E-Tech’teki güç ünitesinin benzerini kullanacak. Bu da aracın 1,6 litrelik benzinli bir motor ve 9.8 kWh saatlik batarya ile güçlenen bir elektrikli üniteye sahip olabileceği anlamına geliyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz