Türkiye’deki Elektronik Sporun Gelişmesi

elektronik lig nedir

Günümüzde birçok genç e spor sektörünü severek takip ediyor. Oyun oynayan tüm gençler bu alanda bir profesyonel kariyer elde etmenin hayallerini kuruyor. Bazıları e sporcu, bazıları profesyonel koç olmanın peşinde. Ancak ülkemizde e spor sektörü, diğer ülkelere kıyasla oldukça az değer görüyor. Gençler e spor alanında başarı yakalamak istese de ülkemizde çok fazla olasılık olmadığı için yurtdışında başarı kovalamayı deniyorlar. Hayalleri olan oyuncu gençler de yurtdışına çıktıkça ülkemizdeki e spor sektörü gelişmemeye devam ediyor. Bu yüzden bir kısır döngü içerisine girmiş bulunmaktayız.

Bu durumun farkına varan Ege “Rio” YURTSEVER, Türkiye e sporunu geliştirmek için büyük projelere girmiş durumda. Kendisi eski bir e sporcu olduğu için Türkiye e spor sektörünün gelişmesi için de çeşitli fikirlere sahip. Sağlık problemlerinden dolayı profesyonel kariyer hayallerini yarıda bırakmak zorunda kalan Ege “Rio” YURTSEVER, başkalarının hayallerinin de bu şekilde yarıda kalmaması için birçok çalışma yapmakta. Yaptığı en önemli eylem ise TGL topluluğunu kurmak.

Turkey Electronic Gaming League Nedir?

Turkey Electronic Gaming League, kısaca TGL, e spor ve oyun tutkunlarının hayallerini gerçekleştirebileceği bir yer olmak üzere kurulmuş bir topluluktur. Topluluk içerisinde hem e sporcular hem koçlar hem de oyuncular olmak üzere her kesimden insanlar yer alıyor. Tüm bu insanların da tek bir ortak noktası var, hayallerini gerçekleştirmek! Ege YURTSEVER kendi hayallerinden koşamayacağı için artık başkalarının hayallerini gerçekleştirme hedefini misyonu olarak belirlemiş durumda. TGL topluluğunda da hayalleri olan insanlarla beraber bir araya gelerek e spor sektörünü kalıcı olarak değiştirmek ve geliştirmeyi hedefleyerek, oldukça iyi bir amaca hizmet ediyor.

e spor tanitim

Türkiye’de E spor Geliştirilir?

TGL ekibi e sporu geliştirmek istese de oldukça zor bir yolda olduklarını söylemeliyiz. Ancak yaptıkları çalışmalarla oldukça ümit verici duruyorlar. Düzenledikleri turnuvalar ve oyunlar konusunda yaptıkları yenilikler, ilerleyen dönemde e sporda da büyük projeler gerçekleştirebileceklerinin habercisi. Şu ana kadar PUBG Mobile, League of Legends ve Among Us alanında büyük turnuvalara ev sahipliği yapmış olan TGL ilerleyen dönemlerde farklı turnuva ve liglerle de e spora ve e sporcuların gelişimine büyük katkıda bulunmayı hedefliyor.

    İlk yorum yapan olun

    Yorumunuz