Ford Trucks, yeni serisi olan F-LINE kamyonlarını tanıttı

ford fline kamyon

Ford Trucks F-LINE Kamyon Serisini Duyurdu! İşte Tasarım, Teknoloji ve Fiyat Detayları…

Ford Trucks, ağır ticari araç pazarında yeni bir dönem başlatıyor. Şirket, Antalya’da gerçekleştirdiği etkinlikte yeni kamyon serisi F-LINE’ı tanıttı. F-LINE serisi, Ford Trucks’ın tasarım ve geliştirme ekibinin imzasını taşıyor. Seri, bağlı araç teknolojileri, gelişmiş güvenlik özellikleri, konfor ve modern tasarım ile dikkat çekiyor.

F-LINE Serisi Nasıl Tasarlandı?

Ford Trucks, F-LINE serisini ‘Her Yükte Birlikte’ anlayışıyla tasarladı. Şirket, pazar taleplerini ve müşteri gereksinimlerini göz önünde bulundurarak F-LINE serisini geliştirdi. Seri, müşteri deneyiminin her aşamasında verimlilik, memnuniyet ve güvenilirlik sunuyor. Seri, yenilikçiliği ve çok yönlülüğü ile Ford Trucks’ın ağır ticari araç endüstrisinde daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlıyor.

F-LINE serisinin tasarımı, F-MAX’ten ilham alıyor. Kabin ve dış görünümü ergonomi, konfor ve verimliliği artırmak için tasarlanmış. İç tasarımda kalite ve konfor ön planda tutulmuş. Dış tasarımda ise şık, dinamik ve dikkat çekici bir görünüm sunulmuş. Sürücülerin araç içinde birçok fonksiyonu yönetebileceği 9 inç multimedya ekranı, yenilenmiş koltuk kumaşları, yeni direksiyon ve kumanda butonları sürüş konforunu artırıyor. Yenilenen ızgara, tampon, farlar, çamurluk, kapı ve ayna kaplamaları güç ve stilin bir arada sunulmasını sağlıyor. Ayrıca araca giriş ve çıkışı kolaylaştırarak ergonomiyi destekliyor.

F-LINE Serisi Hangi Teknolojileri Sunuyor?

F-LINE serisi, güvenlik teknolojileriyle de donatılmış. Seri, en üst düzeyde sürüş keyfini sunuyor. Kör Nokta Uyarı Sistemi, Geri Görüş Kamerası, Trafik Levhası Tanıma Sistemi, Lastik Basıncı Takip Sistemi, Acil Fren Anında Yanan Lambalar ve Alkol Kilidi Hazırlığı ile güvenli bir yolculuk sağlıyor.

Seri, ayrıca sürücüler için daha güvenli ve daha keyifli bir sürüş deneyimi sunan Yaya Algılama Özellikli Çarpışma Yardımı, Dur-Kalk Özellikli Akıllı Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Otomatik Yanan Uzun Far ve Şerit Takip Uyarı Sistemi gibi özelliklere de sahip.

Ford Trucks, 2040 yılına kadar ürün portföyünün tamamen sıfır emisyonlu araçlardan oluşacağını taahhüt ediyor. Şirket, bu hedef doğrultusunda ağır ticari araçlarda ‘Generation F’ adıyla, sıfır emisyonlu, bağlantılı ve otonom teknolojilerle başlattığı dönüşüm yol haritasını izliyor.

F-LINE Serisi Ne Zaman Satışa Sunulacak?

F-LINE serisi Şubat 2024 itibarıyla hem Türkiye’de hem de uluslararası pazarlarda satışa sunulacak. Serinin fiyatı ve diğer detayları ise henüz açıklanmadı. Ford Trucks, yeni kamyon serisi F-LINE ile ağır ticari araç pazarında yeni bir çığır açmayı hedefliyor.